Голова Октябрського районного суду міста Полтави Струков Олександр Михайлович зазначив, що 14 березня 2020 року суддя цього ж суду Гольник Лариса Владленівна опублікувала на інтернет-ресурсі «Pravda.com.ua» статтю «Захист не доброчесних. Невже це місія ВРП, РСУ, ВККСУ?», яку вона поширила на своїй сторінці у мережі Facebook.
Струков О.М. вважає, що опубліковані висловлювання підпадають під дію статті 376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів) та здійснені для вчинення тиску на нього щодо розгляду справ.
Він вважає, що Гольник Л.В. мала на меті викликати у певних верств населення негативне ставлення до нього особисто: «судді, який має стаж роботи на посаді понад 34 роки і на даний час не має жодних дисциплінарних стягнень та загальне незадоволення діяльністю всієї судової гілки влади в цілому».
Струков О.М. наголошує, що подібні коментарі рішень колег допускала і раніше, що обговорювалося на загальних зборах суддів Октябрського районного суду міста Полтави, головою Ради суддів України та членами РСУ.
На засіданнях Вищої ради правосуддя, як вказує Голова суду, під час розгляду дисциплінарних скарг неодноразово висловлювалися застереження щодо недопустимості таких дій. Але на його переконання особа продовжує систематично підривати авторитет судової гілки влади.
Струков О.М. вважає, що вказана публікація була зроблена свідомо та мала на меті створення негативного образу його як судді так і Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що на його думку є неприпустимим.
У повідомленні зазначено, що «такі дії та публікації мають ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею 376 Кримінального кодексу України, оскільки має намір тиснути та найвищі органи суддівського самоврядування щодо прийняття ними рішень відносно скарг, які знаходяться у них на розгляді.
«Факти», викладені у статті мають характер наклепу. На жаль, суддя, яка вже має значний досвід роботи на посаді, не цурається можливості надавати власні коментарі, які зачіпають долю учасників розгляду справ. Таким чином, вона вчиняє тиск на мене та намагається вплинути на результат розгляду справ, які перебувають у моєму провадженні», - зазначає Струков О.М.
Зазначено, що викликає певний подив редакційна політика сайту «Pravda.com.ua», який на переконання голови суду, знехтував думкою ЄСПЛ щодо вимог плюралізму, терпимості та широти поглядів, без яких неможливе існування демократичного суспільства.
Струков О.М. висловив міркування: «ЄСПЛ наполягає на тому, що преса не повинна виходити за межі, в тому числі щодо репутації та прав окремих осіб, і має використовувати надійні джерела для підтвердження інформації аби не завдати шкоди репутації особи (Рішення Великої палати у справі «Лендон, Очаківський-Лорап і Іюлі проти Франції», п.67 і «Передсен і Бодсгор проти Данії», п. 78)».
Голова суду зазначає, що у своїй практиці Європейський суд з прав людини вказує, що робота судів, які виступають гарантами справедливості та відіграють основну роль в державі повинна користуватися громадською довірою, а отже повинна бути захищена від необґрунтованих публічних нападів, безпідставної і деструктивної критики (рішення у справах «Скалка проти Польщі», «Праґер і Обершлік проти Австрії»).
На думку голови Октябрського районного суду міста Полтави Струкова О.М. такі дії є втручанням у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя та просить відреагувати на вказане повідомлення відповідно до чинного законодавства України.
Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень судді про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.