X
Введіть слово для пошуку

Голова ВРП взяв участь у заході захід «Десятиліття трансформації на шляху до доброчесного майбутнього»

17.04.2024

16 квітня 2024 року відбувся захід «Десятиліття трансформації на шляху до доброчесного майбутнього: впровадження антикорупційних реформ та реформ у сфері верховенства права в Україні за підтримки ЄС». Захід був організований Антикорупційною ініціативою ЄС та проєктом ЄС "Право-Justice" під егідою Європейського Союзу і ознаменував одночасний запуск нових фаз цих двох проєктів.

Мета заходу – представити досягнення України щодо зміцнення верховенства права та боротьби з корупцією після Революції Гідності за підтримки та у співпраці з Європейським Союзом. Учасники заходу підкреслили, що Європейський Союз був і залишається головною опорою у наданні підтримки щодо реформування системи державного управління у цих сферах в Україні. Також наголосили, що в контексті набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС ця взаємодія набуває нового змісту та динаміки.

Пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, зазначила, що за десять років, що минули від Революції Гідності, Україна доводить рішучість захищати свій вибір європейського шляху, відданість європейським цінностям та принципам.

Фахівці Проєкту ЄС "Право-Justice" та Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) представили результати двох попередніх фаз, а також розповіли про цілі та завдання третьої фази обох проєктів, які були розпочаті в Україні. Представники Проєктів зазначили, що з початком повномасштабної війни РФ реалії їхньої роботи докорінно змінилися, але разом з новими цілями робота над ключовими завданнями продовжується.

Представники Проєкту ЄС "Право-Justice" в Україні поділилися інформацією про підтримку, яка надається задля впровадження реформ у сфері юстиції на шляху України до ЄС, та наголосили, що після початку повномасштабного вторгнення команда також змінила пріоритети своєї діяльності та додала нові напрямки, такі як розслідування воєнних злочинів. Проєкт виділив 1 млн євро для ефективного та швидкого реагування на запити заявників у режимі ad hoc. З лютого 2022 року було розглянуто близько 30 запитів – від питань матеріально-технічного забезпечення до ІТ-аудиту Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

На початку 2024 року розпочалася третя фаза "Право-Justice", яка також буде адаптована до українських реалій. Йдеться про сприяння притягненню до відповідальності за міжнародні та воєнні злочини, подальші трансформації судової системи, включаючи виконання судових рішень, та підтримку процесу євроінтеграції в рамках діяльності органів та установ системи правосуддя. Планується розширити співпрацю з громадськими організаціями та продовжити розвиток Проєкту ЄС "Право-Justice" як координаційного майданчика для органів та установ системи правосуддя України.

Основні напрямки діяльності EUACI на новому етапі роботи будуть спрямовані на:

  • забезпечення дотримання принципів доброчесності, прозорості та підзвітності процесів майбутньої відбудови;
  • підтримку інтеграції в ЄС у сфері боротьби з корупцією, включаючи кроки, що наблизять Україну до ЄС;
  • сприяння сталості антикорупційної інфраструктури та гарантій, що партнери EUACI зможуть продовжувати працювати під час війни та після перемоги України.

    Григорій Усик розповів про роль Вищої ради правосуддя у формуванні високопрофесійного доброчесного суддівського корпусу.

    У заході взяли участь очільники державних органів влади, міжнародні партнери, експерти і представники громадськості. Зокрема,  перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, заступник голови Офісу Президента України Ірина Мудра, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик, Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик, Генеральний прокурор України Андрій Костін, Голова Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Рольф Холмбо, директор департаменту врядування «Експертіз Франс» Матьє Діскур, заступник керівника Антикорупційної ініціативи ЄС Ірина Шиба, виконавчий директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк.

    За інформацією pravojustice.eu