X
Введіть слово для пошуку

Головою Вищої ради правосуддя обраний Григорій Усик

23.01.2023

Відповідне рішення ухвалила Вища рада правосуддя 23 січня 2023 року 15 голосами.

Усик Григорій Іванович – суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду був обраний членом ВРП ХІХ позачерговим з'їздом суддів України 11 січня 2023 року.

У 1984-1995 роках він працював в органах ГУ МВС України в місті Києві.

У 1994 році закінчив Харківський юридичний інститут (наразі НЮУ імені Ярослава Мудрого).

З грудня 1995 року по серпень 2002 працював суддею Дарницького районного суду міста Києва.

У 2002-2017 роках працював суддею Апеляційного суду міста Києва, в період з травня 2014 року і до призначення суддею Верховного Суду займав посаду секретаря судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду міста Києва.

З листопада 2017 року працює суддею Верховного Суду.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Голова Вищої ради правосуддя обирається з членів Вищої ради правосуддя строком на два роки. Голова Вищої ради правосуддя обирається на засіданні Вищої ради правосуддя таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів з будь-якою кількістю кандидатур, запропонованих членами Вищої ради правосуддя.

Рішення про обрання Голови Вищої ради правосуддя вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало більше половини від конституційного складу Вищої ради правосуддя.

Вітаємо з обранням на посаду Голови ВРП та бажаємо успіхів.

"Дякую за висловлену довіру. Сподіваюся, що нашими спільними діями, прозорими, обґрунтованими, мотивованими рішеннями ми виправдаємо покладену на нас довіру і обов’язок забезпечення незалежності судової влади. Сподіваюся на нашу спільну продуктивну колегіальну працю" — зауважив Григорій Усик.