X
Введіть слово для пошуку

Із початку року Вища рада правосуддя розглянула більше ніж 6 тисяч дисциплінарних скарг

Протягом перших шести місяців 2021 року до Вищої ради правосуддя надійшло 5954 скарги щодо дисциплінарного проступку судді.

Такі дані наведені в інформаційно-аналітичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя, Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та секретаріату Вищої ради правосуддя за січень – червень 2021 року.

Упродовж цього періоду Дисциплінарні палати та члени ВРП повністю завершили розгляд 6134 дисциплінарних скарг включно з тими, що надійшли у попередні роки.

За результатами розгляду дисциплінарних скарг Дисциплінарними палатами ухвалено:

128 рішень про відкриття дисциплінарної справи;

154 рішення про повернення дисциплінарних скарг ухвалами Дисциплінарних палат;

423 рішення про відмову у відкритті дисциплінарних справ;

38 рішень про відмову у притягненні суддів до дисциплінарної відповідальності та закриття дисциплінарного провадження.

Усього протягом січня – червня 2021 року Дисциплінарні палати ВРП прийняли 53 рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності 61 судді. За результатами розгляду дисциплінарних справ до суддів застосовані такі види дисциплінарних стягнень:

  • попередження – стосовно 29 суддів;
  • догана з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця – стосовно 12 суддів;
  • сувора догана з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців – стосовно 13 суддів;
  • подання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя – стосовно 1 судді;
  • подання про звільнення – стосовно 6 суддів.

Також члени Вищої ради правосуддя одноособово постановили 3201 ухвалу про залишення дисциплінарних скарг без розгляду (протягом січня – травня 2020 року постановлено 3516 таких ухвал).

Нагадаємо, що дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють Дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя у порядку, визначеному Законом України «Про Вищу раду правосуддя», з урахуванням вимог цього Закону.

Підстави притягнення судді до дисциплінарної відповідальності передбачені частиною першою статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».