X
Введіть слово для пошуку

Конкурсна комісія оголосила перелік з 64 кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, допущених до співбесіди

21.12.2022

20 грудня 2022 року Конкурсна комісія з добору кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (Конкурсна комісія) провела офіційне засідання, на якому затвердила перелік із 64 кандидатів, допущених до наступного етапу конкурсу – співбесіди.

Офіційне засідання, у якому взяли участь всі шість членів Конкурсної комісії, транслювалось наживо на YouTube каналі Вищої ради правосуддя та Конкурсної комісії та доступне за посиланням українською та англійською мовами.

Нагадаємо, що починаючи з 6 жовтня 2022 року Конкурсною комісією було вивчено 13 828 документів, включаючи майже 1500 майнових декларацій, понад 640 пояснюючих документів кандидатів та близько 300 довідок від громадських організацій щодо 301 кандидата, які були допущені до участі у конкурсі.

«Найбільше надихає те, що в час великого виклику для України 301 суддя, адвокат, науковець знайшли час, щоб заповнити детальні заяви на участь у національному конкурсі на посаду члена ВККС. Я отримав натхнення, коли читав багато сторінок мотиваційних листів 301 кандидата, яких ми розглядали. Кандидати говорять про реформи, які вони хочуть проводити, про те, що для них означає «верховенство права», про обов’язки державної служби, сильні та слабкі сторони судової системи країни, нове відчуття єдності в Україні та чому Комісія може бути впевнена в глибокій підтримці кандидатом реформованої судової системи в Україні. Можу запевнити, що у процесі добору до кожного кандидата Комісія ставиться з повагою та надає повну можливість представити свої кваліфікації. Всі шість членів Конкурсної комісії роблять все можливе, щоб обрати найбільш кваліфікованих кандидатів, які будуть потім добирати суддівський корпус так, щоб він складався з осіб найвищої професійної компетентності,  найглибшого цінування верховенства права та конституціоналізму, а також найвищих стандартів особистої недоторканності», – зазначив член Конкурсної комісії Стівен Маркман.

 Список із 64 кандидатів було визначено Конкурсною комісією на основі затвердженої Методології оцінювання відповідності кандидатів критеріям доброчесності та професійної компетентності і перевірки всієї наданої інформації щодо кандидатів на відповідність вимогам Закону України «Про судоустрій та статус суддів» та розміщено на сайті Вищої ради правосуддя.

Таким чином, Конкурсна комісія завершила перший етап конкурсу. За його результатами під час другого етапу конкурсу на 16 вакантних посад у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України претендують 67% чоловіків (43 осіб) та 33% жінок (21 особи), з них 58% кандидатів – у віці від 40 до 49 років, 25% – від 50 до 59 років, 14% – від 35 до 39 років. З числа переможців першого етапу конкурсу  – 39% (25 осіб) – є суддями, 26% (17 осіб) – є науковцями, 16% (10 осіб) – є адвокатами, 5 %(3 осіб) – представники правоохоронних органів та 14% (9 осіб)– мають інші спеціальності.

Переважна більшість кандидатів, які на другому етапі змагаються за право стати членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, є правниками з Києва та області – 47% (30 кандидатів), на другому місці – правники з Харківської області – 12,5% (8 кандидатів), на третьому – з Львівської області – 7,8% (5 кандидатів).

Кандидати, які перемогли на першому етапі конкурсу, будуть запрошені до проходження співбесіди з членами Конкурсної комісії. Трансляція співбесід відбуватиметься у режимі реального часу на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя та YouTube-каналі Конкурсної комісії.

«Нам як Конкурсній комісії доводиться приймати багато непростих рішень. Ті з вас, кого ми не обрали до списку 64 кандидатів, повинні знати, що ми високо цінуємо вашу участь і дякуємо кожному з 301 кандидатів. Тепер наша комісія буде здійснювати надзвичайно важливу роботу із проведення співбесід з відібраними кандидатами», – зазначив Голова Конкурсної Комісії Тед Зажечни. На продовження його слів заступник Голови Конкурсної комісії Іван Міщенко зазначив, що комісію дуже приємно вразила велика кількість заяв від кандидатів. «Ми хочемо сказати всім кандидатам, і особливо тим, які не були обрані до другого етапу конкурсу, слова великої вдячності за те, що в цей вирішальний для України час вони повірили в себе і в Конкурсну комісію. Ми сподіваємось  на вашу подальшу підтримку позитивних змін у судовій владі», – зазначив Іван Міщенко.

Крім цього, у зв’язку із завершенням однорічного терміну повноважень Голови Конкурсної комісії Теда Зажечни, під час офіційного засідання було обрано нового Голову. Відтепер Головою Конкурсної комісії є Іван Міщенко, заступником Голови – Тед Зажечни.

Нагадаємо, 21 січня 2022 року виповнеться один рік як Конкурсна комісія, створена з метою  добору кандидатів на посади членів ВККСУ, розпочала офіційну роботу.