X
Введіть слово для пошуку

Необхідно негайно ініціювати виключення російської федерації зі складу ООН та  ОБСЄ, - звернення ВРП

26.03.2022

Вища рада правосуддя звернулася до Верховного комісара Організації об’єднаних націй з прав людини Мішель Бачелет та до Директора Бюро з демократичних інституцій та прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі Маттео Мекаччі з проханням негайно ініціювати питання про виключення російської федерації зі складу ООН і ОБСЄ.

Відповідні листи за підписом виконувача обов’язків Голови ВРП Віктора Грищука направлені до вказаних організацій.

Рада наголошує, що агресивна загарбницька поведінка росії не сумісна з принципами та цінностями міжнародних організацій, які керуються правом та націлені на збереження миру у світі.

Норми міжнародного гуманітарного права та норми міжнародного права у сфері прав людини передбачають, що всі сторони конфлікту повинні робити все від них залежне для гарантування того, що цивільне населення та поранені можуть бути переміщені з місця небезпеки, а також їм має бути надано швидкий та безперешкодний доступ до медичного обладнання та персоналу, так само як їжа та одяг для немовлят та маленьких дітей. 

Незважаючи на ці та всі інші міжнародні документи, за час війни, яку розпочала Росія та яка триває вже цілий місяць, на території нашої країни було зруйновано більше тисячі житлових будинків, сотні навчальних закладів, обірвано більше трьох тисяч життів звичайних українців, зокрема 136 дітей. З початку бойових дій, за даними Генерального штабу ЗСУ, окупанти випустили 467 ракет наземного та морського базування, провели 1 804 авіаційних нальоти.За час війни, яку розв’язала Росія проти України, по українських містах завдано понад 1 100 ракетних ударів. Це в 11 разів більше, ніж у війні у Сирії. На сьогодні ця кількість лише зростає.

Окупанти хаотично розстрілюють наші міста і 90% цих обстрілів здійснюються щодо невійськових об’єктів. Ракети скеровуються на звичайні торгівельні центри у Києві та житлові будинки. Від початку повномасштабного вторгнення в Києві було пошкоджено 87 житлових будинків, 10 приватних садиб, 12 шкіл і шість дитячих садочків. У Херсоні була відкрита стрілянина по людях, які вийшли на мітинг проти окупації. У Миколаєві російські загарбники розбомбили психіатричну лікарню. Внаслідок щоденних бомбардувань та обстрілів пошкоджено 548 закладів освіти. 72 з них зруйновано повністю. Це більше 220 шкіл, 155 дитячих садочків.

Російські військові, порушуючи численні міжнародні конвенції, продовжують здійснювати напади на медичні заклади. Вбито 6 українських медиків, ще 16 - отримали поранення. Обстріляно 135 лікарень, 9 з яких зруйновано вщент. Також під обстріли потрапили 43 автомобілі швидкої допомоги. Створюють гуманітарну катастрофу.

Не зважаючи на ці звірства, Росія залишається членом поважних міжнародних організацій, акцентує ВРП.

«Ми звертаємося до Управління Верховного комісара ООН та до БДІПЛ ОБСЄ: негайно ініціювати питання про виключення російської федерації зі складу ОБСЄ! Вважаємо, що рішення щодо виключення рф матиме позитивний характер, оскільки країна-агресор, яка не поділяє демократичні європейські цінності та не дотримується норм міжнародного права, не може бути членом ООН  та ОБСЄ», - наголосили у Вищій раді правосуддя.