X
Введіть слово для пошуку

Олег Прудивус: Питання розроблення схеми посадових окладів працівників апаратів судів потребує термінового вирішення

«Наразі необхідно терміново чітко визначити підходи до визначення розмірів посадових окладів та обов’язкових надбавок працівників апаратів судів. Розмір заробітної плати має бути конкурентним та співвідноситись із загальними показниками ринку праці», – наголосив член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус під час чергового засідання робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, створеної у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики.

2 липня 2021 року учасники робочої групи продовжили обговорення нагальних питань судової влади, а саме поточний фінансовий стану судових інституцій, фінансування впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.  

Олег Прудивус зазначив, що з метою невідкладної реалізації заходів щодо вирішення проблем фінансового забезпечення діяльності судової гілки влади Вища рада правосуддя в межах своїх повноважень 23 червня 2021 року звернулася до Національного агентства України з питань державної служби із проханням залучити представників Ради до участі в робочій групі щодо визначення схеми посадових окладів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя.

Як зазначено в офіційній відповіді НАДС, наразі вказана робоча група не створена.

«Спрогнозувати рівень зарплати працівників апаратів судів на сьогодні складно, оскільки розмір заохочувальних виплат залежить від наявності коштів. Доцільно запровадити підхід, при якому вирішальну роль відігравав би розмір окладу. Рівень заробітної плати має бути гарантованим і не залежати від надбавок, які, у свою чергу, залежать від економії коштів чи додаткових надходжень. Тож питання розроблення Національним агентством України з питань державної служби схеми посадових окладів працівників апаратів судів потребує термінового вирішення», – зазначив Олег Прудивус.  

Голова робочої групи, народний депутат Сергій Демченко повідомив, що попри попередні обговорення на сьогодні схеми посадових окладів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя не винесено на погодження Уряду. З огляду на це Сергій Демченко ініціював звернення до Кабінету Міністрів України щодо шляхів врегулювання вказаного питання.  

Обговорюючи інші питання фінансування судової влади, Сергій Демченко повідомив, що найближчим часом очікується підписання Президентом України законопроєкту № 5304, яким Державній судовій адміністрації України за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя» збільшено видатки на 742 000,0 тис. гривень.

Крім того, учасники робочої групи продовжили розглядати питання фінансування впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький висвітлив переваги і необхідність впровадження ЄСІТС та повідомив, що наразі державними підприємствами «Центр судових сервісів» та «Інформаційні судові системи» доопрацювано техніко-економічне обґрунтування побудови ЄСІТС, яке визначає її орієнтовну вартість та відповідність політиці у сфері інформатизації.  

У засіданні робочої групи також узяли участь заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев, народні депутати України Денис Маслов, Роман Бабій, Тарас Тарасенко, т. в. о. Голови ДСА України Олексій Сальніков, заступники Голови ДСА України Людмила Гізатуліна та Сергій Чорнуцький, судді та інші експерти.