X
Введіть слово для пошуку

Олег Прудивус: визначення базових окладів працівників апаратів судів – один з пріоритетів формування бюджетної політики на наступний рік

Під час чергового засідання робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, створеної у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, обговорено питання врегулювання оплати праці працівників судів, суддів та впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус вкотре наголосив, що розмір посадових окладів працівників судів наразі не відповідає потребам сьогодення, що унеможливлює формування якісного складу апаратів судів і сприяє інтенсивному відтоку кваліфікованих кадрів з органів судової влади.

Олег Прудивус зазначив, що ВРП ініціювала проведення спільної наради з очільниками Державної судової адміністрації України та Ради суддів України, учасники якої узгодили спільну позицію щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з метою чіткого визначення окладів і обов’язкових надбавок працівникам апаратів судів та розробки відповідного проєкту документа. Вказані напрацювання найближчим часом будуть представлені на розгляд робочої групи.

«Зафіксовані законом виплати мають бути достатніми для забезпечення конкурентної заробітної плати. Наразі усі зацікавлені сторони оперативно опрацьовують механізм визначення розміру базових окладів з урахуванням позицій судів першої та апеляційної інстанцій, а також вищих судів та Верховного Суду», – зауважив член ВРП.

Крім того, ВРП продовжує опрацьовувати питання погодження перерозподілу бюджетних видатків щодо виплати суддівської винагороди та рівномірного розподілу бюджетних коштів для виплати заробітної плати працівникам апаратів судів за пропозиціями ДСА України.  

Голова робочої групи, народний депутат України Сергій Демченко зазначив, що Верховна Рада України підтримала спільну позицію робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні про необхідність збільшення видатків державного бюджету органам судової влади і суддівського врядування порівняно з відповідними показниками, передбаченими у Бюджетній декларації на 2022–2024 роки.

Рекомендації Верховної Ради України щодо бюджетної політики мають обов’язковий характер для Кабінету Міністрів України під час підготовки проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

Як повідомив Сергій Демченко, Кабінет Міністрів України має надати інформацію до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо врахування відповідних пропозицій до 15 вересня 2021 року.

У засіданні робочої групи також узяли участь народний депутат України Роман Бабій, директор Департаменту видатків бюджету органів влади Міністерства фінансів України Людмила Рожкова, голова Ради суддів України Богдан Моніч, т. в. о. Голови ДСА України Олексій Сальніков, заступники Голови ДСА України Людмила Гізатуліна та Сергій Чорнуцький, судді та інші експерти.