X
Введіть слово для пошуку

Органи системи правосуддя активно взаємодіють

12.04.2022

За ініціативи Вищої ради правосуддя відбулася нарада за участю Голови Верховного Суду Всеволода Князєва, виконувача обов’язків Голови ВРП Віктора Грищука, членів Ради Оксани Блажівської, Інни Плахтій, Віталія Саліхова, т.в.о. Голови Державної судової адміністрації України Олексія Сальнікова.

Голова Верховного Суду поінформував про обговорення на рівні профільного парламентського комітету різних варіантів відновлення дисциплінарних функцій, які виконувала Вища рада правосуддя. Найбільш прийнятним на думку членів Ради є створення дисциплінарної палати у складі діючих членів ВРП з можливістю оскарження ухвалених рішень до Великої палати Верховного суду. Це питання ще буде обговорене під час підготовки законодавчих змін. Члени ВРП акцентували, що передача дисциплінарної функції будь-якому іншому органу неприпустима.

Під час робочої зустрічі значна увага приділялася обговоренню питання відрядження суддів.

Всеволод Князєв розповів, що на сайті Верховного Суду оприлюднено оголошення про початок процедури відрядження суддів місцевих судів, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії, територіальну підсудність яких було змінено. Розпочато приймання заяв суддів. Також сформовано орієнтовний перелік судів, до яких планується відрядити суддів. Члени ВРП зауважили, що першочергово потрібно відряджати до судів, у яких судді мають надмірне навантаження. Учасники наради досягли домовленості обговорювати під час наступних зустрічей питання відрядження суддів з метою застосування прозорих та зрозумілих критеріїв.

Т.в.о. Голови Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков розповів про фінансове забезпечення діяльності судів. За його словами, існують проблеми з оплатою нарахувань на заробітну плату, здійсненням поточних видатків на оплату енергоносіїв та комунальних послуг. Повідомив, що спостерігається суттєве зменшення надходжень до спеціального фонду Державного бюджету від сплати судового збору, звідки у тому числі надходяить кошти на оплату праці. Олексій Сальніков також нагадав, що наразі через військову агресію росії скорочені на майже 1,5 мільярда гривень видатки загального фонду за бюджетною програмою КПКВК 0501020 “Здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ правосуддя”, зменшені видатки розвитку на 541 мільйон гривень. Відсутнє фінансове забезпечення доплат співробітникам Служби судової охорони, які мають військовий наказ.

Під час наради також обговорювалися аспекти взаємодії Вищої ради правосуддя та Верховного Суду під час підготовки рішень про реагування на втручання у професійну діяльність суддів.

Співпраця у вирішенні нагальних для органів правосуддя питань триває.