X
Введіть слово для пошуку

ПАРЄ закликає створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності злочинців, винних у агресії проти України

02.04.2022

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала всі країни-члени та країни-спостерігачі організації терміново створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал із повноваженнями «розслідувати та звинуватити злочин агресії, імовірно скоєний політичним та військовим керівництвом Російської Федерації». Про це йшлося на засіданні Парламентської асамблеї Страсбург 28 квітня 2022 року.

Такий трибунал повинен «застосувати визначення злочину агресії», як це встановлено в міжнародному звичаєвому праві.

З огляду на можливу взаємодію з Європейським судом з прав людини, розташований у Страсбурзі та повинен «мати повноваження видавати міжнародні ордери на арешт і не обмежуватися імунітетом держави чи імунітетом глав держав і урядів та інших державних посадових осіб».

У одноголосно прийнятій резолюції, що заснована на звіті, підготовленому Александром Почеєм (Польща, EPP/CD), йдеться, що Асамблея шокована поширеними повідомленнями про зґвалтування та катування у якості засобів ведення війни, «обидва з яких визнані військовими злочинами в міжнародному кримінальному праві».

Держави-члени та спостерігачі повинні підтримувати та співпрацювати з прокурором Міжнародного кримінального суду, а також використовувати універсальну юрисдикцію для розслідування та судового переслідування таких злочинів.

ttps://bit.ly/3OMDFnd