X
Введіть слово для пошуку

Перша Дисциплінарна палата ВРП відкрила дисциплінарну справу стосовно судді КАС ВС Всеволода Князєва

16.04.2024

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відкрила дисциплінарну справу стосовно судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Всеволода Князєва.

Рішення прийнято за результатами розгляду скарг щодо дисциплінарного проступку судді, які надійшли, в тому числі від Національного агентства з питань запобігання корупції.

Під час попередньої перевірки скарг встановлено, що відповідно до постанови Печерського районного суду міста Києва Князєва В.С. визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 1725 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави, з конфіскацією подарунка в розмірі 906 600 гривень. Постанова залишена без змін судом апеляційної інстанції та набрала законної сили.

Князєв В.С., усвідомлюючи наявність обмежень щодо одержання подарунків, уклав договір оренди квартири в Печерському районі міста Києва за вартістю 1000 гривень на місяць, яка є суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості. Тобто отримав подарунок, що полягав у несплаті мінімальної ринкової вартості оренди квартири, на суму 300 600 гривень (різниця між мінімальною ринковою вартістю та фактичною вартістю).

Суд визнав Князєва В.С. винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Відповідно статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у випадку визнання винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також з підстав допущення поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя.

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вважає, що викладені в дисциплінарних скаргах обставини можуть свідчити про наявність у діях судді ознак дисциплінарних проступків, визначених пунктами 3, 15 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».