X
Введіть слово для пошуку

Представники Вищої ради правосуддя, представництва Європейського Союзу в Україні та Проекту ЄС «Право-Justice» обговорили напрями подальшої співпраці

16 грудня 2019 року у Вищій раді правосуддя відбулася робоча зустріч з метою обговорення напрямів подальшої співпраці у рамках Проекту Європейського Союзу «Право-Justice», у якому ВРП є головним бенефіціаром.

Участь у заході взяли Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, член ВРП Лариса Швецова,  керівник секретаріату ВРП Сергій Пушкар, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату ВРП Владислав Гуртенко, начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП Оксана Лисенко, від Представництва ЄС – керівник відділу «Належне управління та розвиток демократії» Мартін Клауке, від Проекту ЄС «Право-Justice» – керівник проекту Довидас Віткаускас, операційний менеджер Інна Ліньова, національні експерти Поліна Казакевич та Петро Павличенко.

Учасники зустрічі обговорили пріоритети співпраці у сфері судової влади на наступний період у контексті суспільних і законодавчих змін та нового етапу судової реформи в Україні.

Голова ВРП Андрій Овсієнко та керівник відділу «Належне управління та розвиток демократії» представництва ЄС Мартін Клауке підкреслили важливість ролі Вищої ради правосуддя у питанні координації процесів врядування у системі судоустрою, а також зміцнення інституційної спроможності Ради у цій сфері.

«Підтримка міжнародних експертів є для нас вкрай важливою. Пріоритетом співпраці залишається на сьогодні реформа судової системи. Стратегія реформи 2015 року була змінена, проте напрями діяльності ВРП як конституційного органу залишаються незмінними, зокрема ті, до яких долучені міжнародні проекти», – відзначив Андрій Овсієнко.

Голова ВРП подякував представникам Проекту за активну співпрацю, надання важливої для розвитку судової системи експертної допомоги. Зокрема, відзначив експертний висновок щодо побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, підготовлений міжнародним експертом Проекту ЄС Ааре Лапоніним (Естонія). Член ВРП Лариса Швецова, яка очолює робочу групу Ради з питань опрацювання проекту Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, зауважила, що цей експертний висновок буде використаний у процесі удосконалення чинної концепції побудови ЄСІТС.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено обговоренню висновків експерта, які стосувалися проблем попереднього етапу впровадження ЄСІТС. Це стало предметом обговорення на презентації висновку 6 грудня, у якій активну участь взяли й представники Ради.

За словами Голови ВРП, ґрунтовний аналіз питань, які виникли при впровадженні ЄСІТС, вказав на недоліки адміністрування в цьому питанні. «Координація роботи усіх органів та установ системи правосуддя залишається надзвичайно важливою», – сказав Андрій Овсієнко.

Учасники зустрічі висловили думку про необхідність об’єднання зусиль та активізації співробітництва органів врядування, самоврядування та проектів міжнародного співробітництва у сфері судової влади.

Пріоритетним для співпраці учасники зустрічі визначили питання впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, ініціативи Проекту ЄС «Право-Justice» «Модельні суди», що має на меті підвищення стандартів організації роботи судів, необхідності інституційного розвитку ВРП як єдиного конституційного органу суддівського врядування та оптимізації системи управління у сфері судової влади, забезпечення процесу формування ВККСУ, підтримки ВРП у міжнародній співпраці, зокрема із Європейською мережею рад юстиції тощо.

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

 

Слідкуйте за нами в TelegramFacebookYoutube