X
Введіть слово для пошуку

Протягом січня-липня 2021 року ВРП розглянула 187 повідомлень про втручання у діяльність суддів

11.08.2021

Такі дані наведені в інформаційно-аналітичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя, Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та секретаріату Вищої ради правосуддя за січень – липень 2021 року.

Із початку року до ВРП надійшло 175 повідомлень про втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, за перші сім місяців 2021 року Рада розглянула 187 повідомлень.

За результатами розгляду 55 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 45 рішень про вжиття заходів реагування:

·        звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;

·        внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, тощо.

Розглянувши 132 повідомлення суддів, Рада ухвалила 27 рішень про затвердження 122 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Загалом протягом 2017–2020 років ВРП розглянула 1 424 повідомлення суддів про втручання в їхню професійну діяльність.

Нагадаємо, до повноважень Вищої ради правосуддя статтею 131 Конституції України та статтями 3, 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» віднесено вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.

Згідно зі статтею 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і має наслідком відповідальність, установлену законом. Суддя зобов’язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора.

Переглянути галерею