X
Введіть слово для пошуку

Прибрати неконституційні положення профільних законів – це ключове завдання реальної судової реформи

Про це йдеться в інтерв’ю члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського газеті «Закон і бізнес»

«Важливо, що проєкт «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» (№ 3711) передбачає виправлення помилок, які сталися через попередні спроби реалізувати деякі гасла «про переділ» у законі від 16 жовтня 2019 року № 193-ІХ. Прибрати неконституційні положення профільних законів – це ключове завдання реальної судової реформи», – переконаний Павло Гречківський.

При цьому член ВРП вказує на те, що наразі вперше з 2016 року склалася ситуація, коли президентський законопроєкт про судову реформу не підтримують активісти, проте документ має підтримку в професійній суддівській спільноті.

Відповідаючи на запитання щодо альтернативних законопроєктів, автором одного з яких є колишній член двох грантових організацій, Павло Гречківський зауважив: «Це означає, що холодна війна законопроєктів триває. Якщо вже ініціатори альтернативного законопроєкту хочуть надати великі повноваження закордонним «експертам», то чому ж тоді чітко не визначити якісь кваліфікаційні вимоги до них? Бо якось дивно виходить: ми висловлюємо позицію, що до міжнародних експертів мають висуватися такі самі вимоги, як і до наших суддів у складі конкурсної комісії, щоб існувала рівність. А у відповідь виникає хвиля обурення, що цього робити не можна».

Нагадаємо, ВРП надала консультативний висновок стосовно законопроєкту № 3711, яким у цілому підтримала цю законодавчу ініціативу. https://hcj.gov.ua/doc/doc/3564