X
Введіть слово для пошуку

Припинено відставку чотирьох суддів у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком

02.02.2023

Вища рада правосуддя прийняла рішення про припинення відставки чотирьох суддів у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо кожного з них.

Статтею 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що однією з підстав для припинення відставки судді є набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

Зокрема набрали законної сили вироки:

Млинівського районного суду Рівненської області щодо судді Ківерцівського районного суду Волинської області Івана Підгорного за вчинення злочину, передбаченого частиною другою статті 368 Кримінального кодексу України;

Вищого антикорупційного суду щодо судді Малиновського районного суду м. Одеси Олексія Бурана за вчинення злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України;

Вищого антикорупційного суду щодо судді судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Олени Горбатенко за вчинення злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України;

Вищого антикорупційного суду щодо судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області Олега Василюка за вчинення злочину, передбаченого частиною другою статті 3692 Кримінального кодексу України.

З огляду на вказане відповідно до статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Рада вирішила припинити відставку суддів Івана Підгорного, Олексія Бурана, Олени Горбатенко, Олега Василюка зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо них за вчинення умисного злочину.

Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою.

ВІДЕОЗАПИС ЗАСІДАННЯ