X
Введіть слово для пошуку

Питання оплати праці працівників апаратів судів як окремої категорії державних службовців має бути врегульоване на рівні закону, – Олег Прудивус

Посадові оклади працівників апаратів судів мають відрізнятися від окладів інших державних службовців, оскільки служба у судах є окремим особливим видом державної служби.

Про це сказав член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус під час презентації звіту за результатами юридичного та фінансового аналізу питань державного фінансування системи судової влади України за період 2018–2021 років.

Він нагадав, що Вища рада правосуддя в межах своїх повноважень 23 червня 2021 року звернулася до Національного агентства України з питань державної служби із проханням залучити представників Ради до участі в робочій групі щодо визначення схеми посадових окладів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя.

Олег Прудивус зауважив, що в державі існують структури зі специфічними умовами оплати праці. «Заробітна плата державних службовців Національної поліції України, Служби безпеки України, Національної гвардії України не прирівнюється до зарплати інших держслужбовців. У суді теж дуже специфічна і відповідальна робота, яка має належним чином оплачуватись», – сказав Олег Прудивус.

На переконання члена ВРП, питання оплати праці працівників апаратів судів як окремої категорії державних службовців має бути врегульоване на рівні закону.

«Посадові оклади працівників апаратів судів мають корелюватися з розміром суддівської винагороди. Зарплата має бути прогнозованою, щоб люди не думали про те, чи будуть їм виплачені стимулюючі надбавки, які залежать від економії фонду оплати праці», – наголосив Олег Прудивус.