X
Введіть слово для пошуку

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 2 від 13 січня 2022 року

13.01.2022

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 16 членів Ради: О.Маловацький, Н.Краснощокова, О.Прудивус, Л.Швецова, О.Блажівська, С.Болотін, В.Говоруха, П.Гречківський, В.Грищук, Л.Іванова, В.Князєв, І.Плахтій, Т.Розваляєва, В.Саліхов, В.Суховий, С.Шелест.

1. Вища рада правосуддя вирішила відрядити суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області МАКСЮТУ Жанну Іванівну до Дніпровського апеляційного суду для здійснення правосуддя строком на один рік з 17 січня  2022 року.

2. Вища рада правосуддя вирішила відрядити суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області ОСТАПЕНКО Вікторію Олександрівну до Дніпровського апеляційного суду для здійснення правосуддя строком на один рік з 17 січня 2022 року.

3. Вища рада правосуддя вирішила відрядити суддю Голосіївського районного суду міста Києва СЛОБОДЯНЮК Аллу Володимирівну до Дніпровського районного суду міста Києва для здійснення правосуддя строком на один рік з 1 лютого 2022 року.

Доручити Державній судовій адміністрації України здійснити перерозподіл видатків між судами.

4. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ЛОГВИНЮК Ірину Миколаївну з посади судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

5. Вища рада правосуддя вирішила продовжити строк відрядження судді Конотопського міськрайонного суду Сумської області ШЕРГІНОЇ Юлії Олександрівни до Ковельського міськрайонного суду Волинської області для здійснення правосуддя на один рік з 16 березня 2022 року.

Доручити Державній судовій адміністрації України здійснити перерозподіл видатків між судами.

6. Вища рада правосуддя вирішила продовжити строк відрядження судді Хотинського районного суду Чернівецької області РУСНАКА Анатолія Івановича до Царичанського районного суду Дніпропетровської області для здійснення правосуддя на один рік з 22 квітня  2022 року.

Доручити Державній судовій адміністрації України здійснити перерозподіл видатків між судами.

7. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 29 березня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № …4 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за повідомленням голови Приморського районного суду міста Одеси КІЧМАРЕНКА Сергія Миколайовича.

Звернутися до Верховної Ради України стосовно вжиття заходів щодо недопущення народним депутатом України Порошенком Петром Олексійовичем та народним депутатом України Безгіним Віталієм Юрійовичем надання оцінок рішенням суду в позапроцесуальний спосіб, які можуть бути розцінені як дії, що підривають авторитет правосуддя.

Звернути увагу депутатів Львівської обласної ради на недопущення надання оцінок рішенням суду в позапроцесуальний спосіб, які можуть бути розцінені як дії, що підривають авторитет правосуддя.

8. Розглянувши повідомлення судді Київського апеляційного суду МЕЛЬНИКА Ярослава Сергійовича про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя, Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Макарівської селищної ради стосовно вжиття заходів щодо недопущення депутатом Довгалем Олександром Петровичем дій, які можуть бути розцінені як вплив та втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, що негативно позначається на авторитеті правосуддя та посягає на незалежність судової влади.

9. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № ...7, внесеному 29 грудня  2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними в повідомленні судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області ПАЛЬЧИК Оксани Олександрівни.

10. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновки членів Вищої ради правосуддя про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя:

Блажівської Оксани Євгенівни – за повідомленням судді Комінтернівського районного суду Одеської області САФАРОВОЇ Анжеліки Фархатівни (вхідний № 3867/0/6-21 від 21 грудня 2021 року);

Сухового Валерія Григоровича – за повідомленнями суддів:

Вінницького районного суду Вінницької області ШЕВЧУК Любави Павлівни (вхідний № 3886/0/6-21 від 29 грудня 2021 року),

Шевченківського районного суду міста Києва СИДОРОВА Євгенія Вікторовича (вхідний № 4/0/6-22 від 4 січня 2022 року).

11. Вища рада правосуддя вирішила взяти до відома Звіт про діяльність Служби судової охорони та реалізацію у 2021 році Стратегії розвитку Служби судової охорони до 2022 року.

Звернути увагу Голови Служби судової охорони на необхідність неухильного забезпечення підтримання громадського порядку в судах, охорони приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, а також продовження у 2022 році процесу взяття під охорону решти об’єктів органів системи правосуддя.

Копію цього рішення надіслати Службі судової охорони.

12. Вища рада правосуддя вирішила погодити встановлення надбавки за інтенсивність праці пропорційно відпрацьованому часу у січні – грудні  2022 року ПАРХАЦЬКІЙ Тетяні Миколаївні, керівнику секретаріату Вищої ради правосуддя; СЕРЬОГІНУ Олександру Юрійовичу, заступнику керівника секретаріату – начальнику відділу з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Вищої ради правосуддя.

13. Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 24 січня 2022 року строк надання суддями згоди на відрядження до Устинівського районного суду Кіровоградської області.

Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Устинівського районного суду Кіровоградської області та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

14. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Ріпкинського районного суду Чернігівської області повернути до Державної судової адміністрації України.