X
Введіть слово для пошуку

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 3 від 18 січня 2022 року

18.01.2022

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 14 членів Ради: О.Маловацький, Н.Краснощокова, О.Прудивус, Л.Швецова, О.Блажівська, С.Болотін, П.Гречківський, В.Грищук, Л.Іванова, В.Матвійчук, Т.Розваляєва, В.Саліхов, В.Суховий, С.Шелест.

1. Вища рада правосуддя вирішила залишити без розгляду згоду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області МАКСЮТИ Жанни Іванівни на відрядження до Дніпровського апеляційного суду.

2. Вища рада правосуддя вирішила залишити без розгляду згоду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області ОСТАПЕНКО Вікторії Олександрівни на відрядження до Дніпровського апеляційного суду.

3. Вища рада правосуддя вирішила відмовити у відрядженні судді Вільнянського районного суду Запорізької області КАПІТОНОВА Євгена Миколайовича до Дзержинського районного суду міста Харкова для здійснення правосуддя.

4. Вища рада правосуддя вирішила звільнити АДАМЧУК Галину Миколаївну з посади судді Горохівського районного суду Волинської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

5. Вища рада правосуддя вирішила визнати відсутність порушення вимог щодо несумісності начальником другого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Офісу Генерального прокурора КУЦИМ Сергієм Васильовичем.

6. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Служби судової охорони щодо невідкладного вжиття передбачених законом заходів із забезпечення особистої безпеки суддів та охорони приміщення Ірпінського міського суду Київської області.

Звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо перевірки у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, обставин, зазначених у повідомленні судді Ірпінського міського суду Київської області ШЕСТОПАЛОВОЇ Яни Володимирівни.

7. Вища рада правосуддя вирішила затвердити Зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Копію рішення надіслати Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, Державній судовій адміністрації України, Державному підприємству «Інформаційні судові системи».

8. Вища рада правосуддя вирішила затвердити Зміни до Положення про Службу судової охорони.

9. Вища рада правосуддя вирішила погодити проєкт Положення про заохочувальну відзнаку Служби судової охорони «Вогнепальна зброя», який надійшов із листом Голови Служби судової охорони від 10 січня 2022 року             № 30/30.06-15.

10. Вища рада правосуддя вирішила затвердити Пояснення Вищої ради правосуддя у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо перевірки відповідності Конституції України (конституційності) абзацу тринадцятого пункту 23-1 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII «Про Вищу раду правосуддя», абзаців першого, шостого, одинадцятого пункту 4 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 14 липня 2021 року № 1635-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».

Визначити представником Вищої ради правосуддя у справі за конституційним поданням Верховного Суду заступника Голови Вищої ради правосуддя Маловацького Олексія Володимировича, який наразі виконує обов’язки Голови Вищої ради правосуддя.  

Звернути увагу Великої Палати Конституційного Суду України на доцільність залучення до участі у розгляді справи як залучених учасників справи представників відповідних суб’єктів обрання членів Вищої ради правосуддя, зокрема Національної асоціації адвокатів України, Ради прокурорів України, оскільки рішення Конституційного Суду України в цій справі може вплинути на їхні права та обов’язки.

11. Вища рада правосуддя вирішила рекомендувати Раді суддів України переглянути проєкт Методики визначення нормативів кадрового забезпечення місцевих та апеляційних судів щодо чисельності суддів, схвалений рішенням Ради суддів України від 11 червня 2021 року № 17, в частині використання у формулі з розрахунку нормативної чисельності суддів умовної кількості робочих днів, які суддя використовує у році для здійснення правосуддя, – не 215, а 205 днів.

Рекомендувати Державній судовій адміністрації України під час застосування Методики визначення нормативів кадрового забезпечення місцевих та апеляційних судів щодо чисельності суддів враховувати умовну кількість робочих днів, які суддя використовує у році для здійснення правосуддя, яка застосовується під час розрахунку нормативної чисельності суддів, – 205 робочих днів.

Копію рішення надіслати Раді суддів України та Державній судовій адміністрації України.

12. Вища рада правосуддя вирішила запропонувати кандидатуру судді Конституційного Суду України Городовенка Віктора Валентиновича як представника України для участі у роботі Консультативної ради європейських суддів.

Запропонувати кандидатуру Краснова Єгора Володимировича – судді Верховного Суду у Касаційному господарському суді, голови Комітету Ради суддів України з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів як заступника представника від України для участі у роботі Консультативної ради європейських суддів.

Копію рішення Вищої ради правосуддя надіслати до Міністерства закордонних справ України.

13. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти на 20 січня 2022 року розгляд питання про затвердження Порядку автоматизованого розподілу судових справ як окремої підсистеми (модуля) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

14. Вища рада правосуддя вирішила погодити встановлення надбавки за інтенсивність праці заступникам Голови Державної судової адміністрації України ЧОРНУЦЬКОМУ Сергію Петровичу та САЛЬНІКОВУ Олексію Олександровичу з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року в розмірі 50 % відповідного посадового окладу в межах економії фонду оплати праці Державної судової адміністрації України.

15. Вища рада правосуддя вирішила погодити виплату заступникам Голови Державної судової адміністрації України ЧОРНУЦЬКОМУ Сергію Петровичу та САЛЬНІКОВУ Олексію Олександровичу матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2022 рік у розмірі середньомісячної заробітної плати в межах фонду оплати праці Державної судової адміністрації України.

16. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді до Лугинського районного суду Житомирської області повернути до Державної судової адміністрації України.

17. Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 27 січня 2022 року строк надання суддями згоди на відрядження до Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.