X
Введіть слово для пошуку

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 35 від 18 травня 2021 року

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 15 членів Ради:  О.Маловацький, Н.Краснощокова, О.Прудивус, Л.Швецова, О.Блажівська, С.Болотін, В.Говоруха, П.Гречківський, В.Грищук, Л.Іванова, В.Матвійчук, І.Плахтій, Т.Розваляєва, В.Саліхов, В.Суховий.

1. Вища рада правосуддя вирішила звільнити СІВЕРІНА Володимира Івановича з посади судді Східного апеляційного господарського суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

2. Вища рада правосуддя вирішила звільнити КРІМЧЕНКО Світлану Анатоліївну з посади судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

3. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти на два тижні розгляд матеріалів про звільнення МАРЧЕНКО Юлії Іванівни з посади судді Господарського суду Луганської області  на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

4. Вища рада правосуддя вирішила відмовити у звільненні БАБИЧ Ніни Дмитрівни з посади судді Святошинського районного суду міста Києва.

5. Вища рада правосуддя вирішила змінити рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 22 травня 2020 року № 1472/1дп/15-20 про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду СЕРДЮКА Валентина Васильовича.

Застосувати до судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сердюка Валентина Васильовича дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове, строком на шість місяців, відсторонення від здійснення правосуддя – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань суддівської етики та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

6. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд скарги судді Садгірського районного суду міста Чернівців ТРІСКИ Андрія Івановича на рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 27 листопада 2020 року № 3281/1дп/15-20 про притягнення до дисциплінарної відповідальності з клопотанням про поновлення строку для оскарження цього рішення.

7. Скаргу судді Дарницького районного суду міста Києва СКУБИ Андрія Васильовича на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 12 квітня 2021 року № 803/2дп/15-21 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності знято з розгляду через відсутність на засіданні Ради необхідної кількості членів Вищої ради правосуддя.

8. Вища рада правосуддя вирішила скасувати рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від  20 лютого 2019 року № 507/3дп/15-19 про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Апостолівського районного суду Дніпропетровської області КОДРЯН Любові Іванівни та закрити дисциплінарне провадження. 

9. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 2 квітня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № …68 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за повідомленням судді Дзержинського районного суду міста Харкова ЦВІРИ Діани Миколаївни.

10. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновки членів Вищої ради правосуддя про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя:

Блажівської Оксани Євгенівни – за повідомленням судді Ленінського районного суду міста Дніпропетровська ОСТАПЕНКО Наталії Георгіївни (вхідний № 1096/0/6-21 від 4 березня 2021 року);

Болотіна Сергія Миколайовича – за повідомленням судді Окружного адміністративного суду міста Києва ГРИГОРОВИЧА Павла Олександровича (вхідний № 2057/0/6-21 від 11 травня 2021 року);

Іванової Лариси Броніславівни – за повідомленнями суддів:

Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області РЕВИ Олександра Івановича, ОПАНАСЮКА Ігоря Олександровича, СВОЯКА Дмитра Віталійовича (вхідний № 24/0/6-21 від  4 січня 2021 року),

Дніпровського апеляційного суду ПЕТЕШЕНКОВОЇ Марини Юріївни  (вхідний № 1710/0/6-21 від 13 квітня 2021 року);

Матвійчука Віктора Володимировича – за повідомленням судді Артемівського міськрайонного суду Донецької області ШЕВЧЕНКО Лілії Володимирівни (вхідний № 1433/0/6-21 від 26 березня 2021 року).

11. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Харківського апеляційного суду повернути до Державної судової адміністрації України.

12. Вища рада правосуддя вирішила розпочати процедуру відрядження суддів до Подільського районного суду міста Києва.

Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження суддів  та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

13. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Ірпінського міського суду Київської області повернути до Державної судової адміністрації України.

14. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Кривоозерського районного суду Миколаївської області повернути до Державної судової адміністрації України.

15. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Попаснянського районного суду Луганської області повернути до Державної судової адміністрації України.