X
Введіть слово для пошуку

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 42 від 14 травня 2024 року

14.05.2024

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 12 членів Ради: Г.Усик,  Т.Бондаренко, С.Бурлаков, О.Кандзюба, О.Кваша, А.Котелевець, Д.Лук’янов, Р.Маселко, О.Мельник, М.Мороз, І.Плахтій, О.Сасевич.

1. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ЯНЕНКО Галину Миколаївну з посади судді Великоновосілківського районного суду Донецької області на підставі підпункту 4 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

2. Вища рада правосуддя вирішила рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 21 лютого 2024 року № 30дп-24 про притягнення прокурора відділу екстрадиції управління правової допомоги та екстрадиції Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора РОМАНЮКА Дмитра Віталійовича до дисциплінарної відповідальності та накладення на нього дисциплінарного стягнення у виді звільнення з посади в органах прокуратури залишити без змін.

Рішення Вищої ради правосуддя може бути оскаржене в порядку, встановленому статтею 54 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

3. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ПРОКОПЧУК Тамару Степанівну з посади судді Третього апеляційного адміністративного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

4. Вища рада правосуддя вирішила звільнити БЕРДІЯ Миколу Антоновича з посади судді Рівненського міського суду Рівненської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

5. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ДЕНИШЕНКО Тамару Олександрівну з посади судді Вінницького апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

6. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування кримінального правопорушення у кримінальному провадженні, внесеному 6 лютого 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № ………….0311 за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, повідомленими головою Лозівського міськрайонного суду Харківської області ТКАЧЕНКОМ Олександром Анатолійовичем.

7. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування кримінального правопорушення у кримінальному провадженні № ………….0216 від 20 березня 2024 року за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, повідомленими суддею Лохвицького районного суду Полтавської області ЦІМБОТОЮ Людмилою Григорівною.

8. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування кримінального правопорушення у кримінальному провадженні, внесеному 27 лютого 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № ………….0050 за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, повідомленими суддею Шевченківського районного суду міста Києва КВАШЕЮ Антоніною Валеріївною.

9. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування кримінального правопорушення у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 6 лютого 2024 року за № …………..0009 за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, повідомленими суддею Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ЗІМІНИМ Михайлом Володимировичем. Звернутися до Комісії з журналістської етики щодо перевірки відомостей про дотримання журналістом Карповичем Андрієм Петровичем професійних етичних стандартів.

10. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування кримінального правопорушення у кримінальному провадженні, внесеному 7 березня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № ………….0047 за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, повідомленими суддею Київського районного суду міста Харкова ГУБСЬКОЮ Яною Віталіївною.

11. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновки членів Вищої ради правосуддя про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя: Мороза Миколи Володимировича за повідомленням судді Зарічного районного суду міста Сум СИБІЛЬОВА Олексія Валерійовича; Плахтій Інни Борисівни за повідомленнями судді Южного міського суду Одеської області Барановської Земфіри ІЛЬЇМДАРІВНИ, зборів суддів Криворізького районного суду Дніпропетровської області; Усика Григорія Івановича за повідомленнями судді Куп’янського міськрайонного суду Харківської області ЦЕНДРИ Наталії Володимирівни, відрядженої до Лозівського міськрайонного суду Харківської області, суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду МАРИНИЧА В’ячеслава Карповича, КОРОЛЯ Володимира Володимировича, МАКАРОВЕЦЬ Алли Миколаївни, судді Дзержинського районного суду міста Харкова ЦВІРИ Діани Миколаївни.

12. Вища рада правосуддя вирішила відмовити в порушенні дисциплінарного провадження стосовно заступника Голови Державної судової адміністрації України ПАМПУРИ Максима Валерійовича за скаргою судді Ленінського районного суду міста Миколаєва Кирильчука Олега Ігоровича.

13. Вища рада правосуддя вирішила відмовити в порушенні дисциплінарного провадження стосовно виконувача обов’язків Голови Державної судової адміністрації України ПАМПУРИ Максима Валерійовича за скаргою Костенка Євгена Георгійовича.

14. Вища рада правосуддя вирішила затвердити консультативний висновок щодо проєкту Закону «Про внесення змін до частини шостої статті 150 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо оплати праці державних службовців апаратів судів», реєстраційний № 11158, внесеного 8 квітня 2024 року на розгляд Верховної Ради України народними депутатами України Масловим Д.В., Калауром І.Р., Стефанчуком М.О., Бабієм Р.В., Демченком C.О., Ватрасом В.А., Васюком О.О., Божиком В.І., Гуньком А.Г., Дирдіним М.Є., Фрісом І.П., Макаровим О.А., Павлішем П.В. Надіслати консультативний висновок до Верховної Ради України.

15. Вища рада правосуддя вирішила погодити встановлення премії за фактично відпрацьований час у травні 2024  року ШУМИЛУ Михайлу Миколайовичу, керівнику секретаріату Вищої ради правосуддя, СЕРЬОГІНУ Олександру Юрійовичу, заступнику керівника секретаріату – начальнику відділу з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Вищої ради правосуддя.