X
Введіть слово для пошуку

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 8 від 25 січня 2022 року

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 12 членів Ради: В.Грищук, Н.Краснощокова, О.Блажівська, С.Болотін, Л.Іванова, В.Князєв, О.Маловацький, В.Матвійчук, Т.Розваляєва, В.Саліхов, В.Суховий, С.Шелест.

1. Вища рада правосуддя вирішила відрядити суддю Кремінського районного суду Луганської області ПАНЧУКА Миколу Валерійовича до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області для здійснення правосуддя строком на один рік із 31 січня 2022 року.

Доручити Державній судовій адміністрації України здійснити перерозподіл видатків між судами.

2. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ДУДЯКА Степана Васильовича з посади судді Заліщицького районного суду Тернопільської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

3. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ШИША Антона Борисовича з посади судді Новомиколаївського районного суду Запорізької області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

4. Вища рада правосуддя вирішила звільнити КАЗАНЛІ Людмилу Іванівну з посади судді Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

5. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ШКЛЯРУКА Володимира Миколайовича з посади судді Дунаєвецького районного суду Хмельницької області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

6. Вища рада правосуддя вирішила звільнити МАМАЄВУ Оксану Василівну з посади судді Центрального районного суду міста Миколаєва у зв’язку з поданням заяви про відставку.

7. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ТЕЛЕПЕНЬКА Анатолія Дмитровича з посади судді Броварського міськрайонного суду Київської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

8. Вища рада правосуддя вирішила звільнити СОЛОВЙОВА Віктора Валентиновича з посади судді Великолепетиського районного суду Херсонської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

9. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ЮДЕНКО Тамару Миколаївну з посади судді Київського апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

10. Вища рада правосуддя вирішила звільнити МАЛІНОВСЬКОГО Олега Адольфовича з посади судді Київського апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

11. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд матеріалів про звільнення ЄФІМОВОЇ Ольги Іванівни з посади судді Апеляційного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Вищої ради юстиції від 31 березня 2016 року № 709/0/15-16.

12. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд матеріалів про звільнення КОВАЛЬ Світлани Миколаївни з посади судді Апеляційного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Вищої ради юстиції від 31 березня 2016 року № 709/0/15-16.

13. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд матеріалів про звільнення ПРИНДЮК Марії Василівни з посади судді Апеляційного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Вищої ради юстиції від 31 березня 2016 року № 709/0/15-16.

14. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд матеріалів про звільнення ЛЕПЕХИ Геннадія Анатолійовича з посади судді Господарського суду Одеської області на підставі підпункту 4 пункту 161  розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

15. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № …9, внесеному 28 грудня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними у повідомленні судді Яготинського районного суду Київської області КИСІЛЬ Олесі Анатоліївни.

16. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновки членів Вищої ради правосуддя про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя:

Розваляєвої Тетяни Самуілівни – за повідомленням судді Білопільського районного суду Сумської області ЧЕРКАШИНОЇ Марини Сергіївни (вхідний
№ 47/0/6-22 від 17 січня 2022 року);

Сухового Валерія Григоровича – за повідомленнями суддів:

Фастівського міськрайонного суду Київської області ОСАУЛОВОЇ Наталі Анатоліївни (вхідний № 3861/0/6-21 від 20 грудня 2021 року),

Миколаївського апеляційного суду ЯВОРСЬКОЇ Жанни Михайлівни (вхідний № 3880/0/6-21 від 28 грудня 2021 року);

Шелест Світлани Богданівни – за повідомленнями суддів:

Комсомольського міського суду Полтавської області СОЛОХИ Олега Володимировича (вхідний № 53/0/6-22 від 19 січня 2022 року),

Чорнобаївського районного суду Черкаської області КВАШІ Ірини Михайлівни (вхідний № 3852/0/6-21 від 14 грудня 2021 року).

17. Вища рада правосуддя вирішила звільнити МАРЦИНКЕВИЧА Віталія Анатолійовича з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

18. Вища рада правосуддя вирішила визнати відсутність порушення вимог щодо несумісності суддею Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду БУЛГАКОВОЮ Іриною Валеріївною.

19. Вища рада правосуддя вирішила взяти до відома Звіт т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України про діяльність Державної судової адміністрації України за 2021 рік.

Наголосити т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України на необхідності вжиття всіх можливих заходів з метою забезпечення прозорості бюджетного процесу, рівномірного та справедливого розподілу наявного фінансового ресурсу між розпорядниками бюджетних коштів у системі Державної судової адміністрації України як головного розпорядника коштів державного бюджету.

Копію цього рішення надіслати Державній судовій адміністрації України.

20. Вища рада правосуддя вирішила покласти тимчасово, з 11 травня 2022 року до призначення у встановленому порядку Голови Державної судової адміністрації України, але не довше ніж до 11 серпня 2022 року, виконання обов’язків Голови Державної судової адміністрації України на заступника Голови Державної судової адміністрації України САЛЬНІКОВА Олексія Олександровича.

Встановити, що у разі короткотривалої відсутності (хвороба, відрядження, відпустка тощо) тимчасового виконувача обов’язків Голови Державної судової адміністрації України обов’язки Голови Державної судової адміністрації України тимчасово виконує заступник Голови Державної судової адміністрації України ЧОРНУЦЬКИЙ Сергій Петрович.

21. Вища рада правосуддя вирішила погодити проєкт змін до Типового положення про апарат суду.

Копію рішення надіслати Державній судовій адміністрації України.

22. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення щодо необхідності відрядження суддів до Ананьївського районного суду Одеської області повернути до Державної судової адміністрації України.

23. Вища рада правосуддя вирішила затвердити консультативний висновок щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання конфлікту інтересів» від 18 жовтня 2021 року, реєстраційний № 6180, внесеного на розгляд Верховної Ради України народним депутатом України Масловим Д.В.

Надіслати консультативний висновок до Верховної Ради України.

24. Вища рада правосуддя вирішила затвердити Зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Доручити Державній судовій адміністрації України забезпечити приведення автоматизованого розподілу судових справ у судах у відповідність до затверджених змін до 1 березня 2022 року.