X
Введіть слово для пошуку

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 98 від 17 грудня 2020 року

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 16 членів Ради: А.Овсієнко, О.Маловацький, В.Шапран, М.Худик, Л.Швецова, І.Артеменко, О.Блажівська, В.Говоруха, П.Гречківський, В.Грищук, Л.Іванова, Н.Краснощокова, В.Матвійчук, О.Прудивус, Т.Розваляєва, С.Шелест.

1. Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення НАНІЧКІНОЇ Наталі Миколаївни на посаду судді Марганецького міського суду Дніпропетровської області.

2. Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення ДЗЮБИ Олега Анатолійовича на посаду судді Господарського суду Харківської області.

3. Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення КОРОТКОВА Тімура Вікторовича на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва.

4. Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення ПАВЛУСЯ Олега Сергійовича на посаду судді Любомльського районного суду Волинської області.

5. Вища рада правосуддя вирішила відрядити суддю Одеського апеляційного адміністративного суду ЗУЄВУ Ларису Євгеніївну до П’ятого апеляційного адміністративного суду для здійснення правосуддя строком на один рік з 31 грудня 2020 року.

6. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ЮЩУКА Олега Сергійовича з посади судді Луцького міськрайонного суду Волинської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

7. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ГОРЧАКОВУ Ольгу Іванівну з посади судді Орджонікідзевського районного суду міста Харкова у зв’язку з поданням заяви про відставку.

8. Вища рада правосуддя вирішила звільнити АНДРУЩЕНКО-ЛУЦЕНКО Світлану Володимирівну з посади судді Миргородського міськрайонного суду Полтавської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

9. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ГНАТЮКА Валерія Олексійовича з посади судді Любашівського районного суду Одеської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

10. Вища рада правосуддя вирішила звільнити МОГИЛЬНОГО Олега Павловича з посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

11. Вища рада правосуддя вирішила звільнити ПОТАПОВА Олександра Омеляновича з посади судді Віньковецького районного суду Хмельницької області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

12. Вища рада правосуддя вирішила звільнити НИЖНОГО Андрія Валерійовича з посади судді Ленінського районного суду міста Дніпропетровська за власним бажанням.

13. Вища рада правосуддя вирішила залишити без змін рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 4 вересня 2020 року № 2543/1дп/15-20 про притягнення судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду СЕРДЮКА Валентина Васильовича до дисциплінарної відповідальності.

14. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд скарг адвоката Волкової Людмили Миколаївни, яка діє в інтересах судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду БУЧИК Анни Юріївни, адвоката Дерманської Олександри Сергіївни, яка діє в інтересах судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду РИБАЧУКА Андрія Івановича, судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду МОРОЗ Лариси Леонтіївни на рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 28 жовтня 2020 року № 2963/3дп/15-20 про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

15. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд скарги судді Голосіївського районного суду міста Києва ПЛАХОТНЮК Катерини Григорівни на рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 15 липня 2020 року № 2132/3дп/15-20 про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності із клопотанням про поновлення строку для оскарження цього рішення.

16. Вища рада правосуддя вирішила залишити без змін рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 29 липня 2020 року № 2299/3дп/15-20 про притягнення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська ЛИТВИНЕНКА Ігоря Юрійовича до дисциплінарної відповідальності.

17. Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд скарг представника судді Оболонського районного суду міста Києва ВАСАЛАТІЯ Костянтина Анатолійовича – адвоката Бєгунової Ольги Олексіївни та судді Оболонського районного суду міста Києва Васалатія Костянтина Анатолійовича на рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 4 березня 2020 року № 675/1дп/15-20 про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

18. Вища рада правосуддя ухвалила відмовити у задоволенні клопотання Соколовського Дмитра Олександровича про поновлення строку на оскарження рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 5 жовтня 2020 року № 2769/2дп/15-20.

Залишити без розгляду та повернути Соколовському Дмитру Олександровичу скаргу на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 5 жовтня 2020 року № 2769/2дп/15-20 про відмову у притягненні судді Печерського районного суду міста Києва КОНСТАНТІНОВОЇ (ТАРАСЮК) Крістіни Едуардівни до дисциплінарної відповідальності.

19. Вища рада правосуддя ухвалила клопотання судді Тернопільського окружного адміністративного суду ШУЛЬГАЧА Миколи Петровича про поновлення строку для оскарження рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 13 липня 2020 року № 2101/2дп/15-20 задовольнити.

Поновити судді Тернопільського окружного адміністративного суду Шульгачу Миколі Петровичу строк для оскарження рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 13 липня 2020 року № 2101/2дп/15-20.

20. Вища рада правосуддя вирішила рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 13 липня 2020 року № 2101/2дп/15-20 у частині притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Тернопільського окружного адміністративного суду ШУЛЬГАЧА Миколи Петровича скасувати.

Ухвалити у цій частині нове рішення.

Відмовити у притягненні судді Тернопільського окружного адміністративного суду Шульгача Миколи Петровича до дисциплінарної відповідальності та закрити дисциплінарне провадження щодо нього.

21. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 22 листопада 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № … 957 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 378 Кримінального кодексу України, за обставинами, повідомленими суддею Стрийського міськрайонного суду Львівської області ШРАМКОМ Русланом Теодоровичем;

звернутися до Служби судової охорони щодо невідкладного вжиття передбачених законом заходів із забезпечення особистої безпеки суддів та охорони приміщення Стрийського міськрайонного суду Львівської області.

22. Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо перевірки законності та обґрунтованості невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей за повідомленням судді Ярмолинецького районного суду Хмельницької області МАЗУРЧАКА Вадима Михайловича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя та забезпечення проведення перевірки обставин, повідомлених суддею, з дотриманням приписів статті 19 Конституції України та статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

23. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновок члена Вищої ради правосуддя Матвійчука Віктора Володимировича про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя

 за повідомленням суддів Вищого антикорупційного суду МАСЛОВА Віктора Васильовича, СТРОГОГО Ігоря Леонідовича, ФЕДОРАК Лесі Миколаївни (вхідний № 5470/0/6-20 від 1 грудня 2020 року).

24. Вища рада правосуддя вирішила затвердити висновки членів Вищої ради правосуддя про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя:

Артеменка Ігоря Анатолійовича – за повідомленнями суддів:

Господарського суду Черкаської області ХАБАЗНІ Юрія Андрійовича (вхідний № 5553/0/6-20 від 4 грудня 2020 року),

Слов’янського міськрайонного суду Донецької області СТАРОВЕЦЬКОГО Володимира Івановича (вхідний № 4679/0/6-20 від 12 жовтня 2020 року),

голови Вижницького районного суду Чернівецької області ПИЛИП’ЮКА Івана Васильовича та судді Вижницького районного суду Чернівецької області КИБИЧА Івана Адамовича (вхідний № 5582/0/6-20 від 7 грудня 2020 року);

Гречківського Павла Миколайовича – за повідомленнями:

голови Новосанжарського районного суду Полтавської області СТРЕЛЬЧЕНКО Тетяни Григорівни (вхідний № 2889/0/6-20 від 16 червня 2020 року),

судді Дніпровського районного суду міста Києва КОЗАЧУК Олени Миколаївни (вхідний № 5288/0/6-20 від 19 листопада 2020 року);

Говорухи Володимира Івановича – за повідомленням суддів Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області ПАПАЦЕНКА Павла Ілліча, ХАРАДЖІ Наталі Вікторівни, МУЗИКИ Олександра Миколайовича, ІКОРСЬКОЇ Єлизавети Сергіївни, ТОМІЛІНА Олексія Миколайовича, ШАТІЛОВОЇ Людмили Григорівни, КИЯНА Дмитра Володимировича (вхідний № 3365/0/6-20 від 15 липня 2020 року);

Овсієнка Андрія Анатолійовича – за повідомленнями суддів:

Подільського районного суду міста Києва ГРЕБЕНЮКА Володимира Володимировича (вхідний № 3046/0/6-20 від 23 червня 2020 року),

Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду ВАСЬКОВСЬКОГО Олега Вікторовича, БІЛОУСА Володимира Володимировича, ПОГРЕБНЯКА Володимира Яковича (вхідний № 482/0/6-20 від 27 січня 2020 року).

25. Вища рада правосуддя вирішила провести оцінку корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя.

26. Вища рада правосуддя прийняла рішення про преміювання державних службовців категорії «А» секретаріату Вищої ради правосуддя за фактично відпрацьований час у грудні 2020 року:

заступника керівника секретаріату Зуба Дмитра Степановича;

заступника керівника секретаріату – начальника правового управління Пархацької Тетяни Миколаївни.

27. Вища рада правосуддя вирішила розпочати процедуру відрядження суддів до Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області.

Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження суддів та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

28. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді до Тетіївського районного суду Київської області повернути до Державної судової адміністрації України.

29. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Шевченківського районного суду міста Чернівців повернути до Державної судової адміністрації України.

30. Вища рада правосуддя вирішила розпочати процедуру відрядження суддів до Новозаводського районного суду міста Чернігова.

Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження суддів та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

31. Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 28 грудня 2020 року строк надання суддями згоди на відрядження до Галицького районного суду Івано-Франківської області.

Затвердити текст оголошення про продовження строку надання суддями згоди на відрядження до Галицького районного суду Івано-Франківської області та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

32. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Заводського районного суду міста Запоріжжя повернути до Державної судової адміністрації України.

33. Вища рада правосуддя ухвалила повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Біляївського районного суду Одеської області повернути до Державної судової адміністрації України.

34. Вища рада правосуддя ухвалила об’єднати об’єднану дисциплінарну справу стосовно судді Окружного адміністративного суду міста Києва КОСТЕНКА Дмитра Анатолійовича, відкриту за дисциплінарними скаргами Маловічка Ю.П. (вхідний № М-2783/0/7-19 від 2 травня 2019 року), Маселка Р.А. (вхідний № М-146/27/7-20 від 24 лютого 2020 року) та Олійника І.В. (вхідний № О-1757/0/7-20 від 16 березня 2020 року), з дисциплінарною справою стосовно судді Окружного адміністративного суду міста Києва Костенка Дмитра Анатолійовича, відкритою за дисциплінарною скаргою ТОВ «БестКонстракшн» в особі адвоката Щербаня Д.М. (вхідний № 638/0/13-20 від 4 вересня 2020 року), в одну дисциплінарну справу і передати її на розгляд Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

Проведення підготовки до розгляду об’єднаної справи доручити члену Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Грищуку Віктору Климовичу.

35. Вища рада правосуддя ухвалила об’єднати дисциплінарну справу стосовно судді Окружного адміністративного суду міста Києва КОСТЕНКА Дмитра Анатолійовича, відкриту за дисциплінарною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Олеська», поданою адвокатом Бутовичем Сергієм Олеговичем (єдиний унікальний номер 634/1/13-20), з об’єднаною дисциплінарною справою стосовно вказаного судді, відкритою за дисциплінарними скаргами Маловічка Ю.П. (єдиний унікальний номер М-2783/0/7-19), Маселка Р.А. (єдиний унікальний номер М-146/27/7-20), Олійника І.В. (єдиний унікальний номер О-1757/0/7-20), ТОВ «БестКонстракшн» в особі адвоката Щербаня Д.М. (єдиний унікальний номер 638/0/13-20), в одну дисциплінарну справу і передати її на розгляд Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

Проведення підготовки до розгляду об’єднаної справи доручити члену Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Грищуку Віктору Климовичу.