X
Введіть слово для пошуку

Судді Рівненського апеляційного суду повідомили про спробу незаконного впливу на суд з метою вирішення справи на користь позивача

03.02.2020

До Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення суддів Рівненського апеляційного суду Бондаренко Надії Володимирівни, Гордійчук Світлани Олексіївни, Ковальчук Надії Миколаївни про втручання у їхню професійну діяльність.

Судді повідомляють, що у провадженні Рівненського апеляційного суду, а саме колегії суддів у складі головуючого судді Бондаренко Н.В., суддів Гордійчук С.О., Ковальчук Н.М., перебуває справа за апеляційною скаргою громадянина, поданою його представником – адвокатом, на рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 20 вересня 2019 року у справі за позовом про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

28 січня 2020 року в ході розгляду справи позивач заявив відвід судді – доповідачу Бондаренко Н.В. з підстав її упередженості та відвід всім суддям Рівненського апеляційного суду через те, що суд утворений у неконституційний спосіб та є нелегітимним.

У судовому засіданні, крім позивача та представника апелянта, були присутні до 10 невстановлених осіб, які зухвало себе вели, кричали, на зауваження припинити порушення порядку не реагували, назвати своє прізвище та ім’я відмовились. Вказане підтверджується відеозаписом судового засідання у цій справі.

Під час проголошення ухвали за результатами розгляду заявлених відводів вказані особи продовжили порушувати порядок у судовому засіданні, а після її проголошення відмовились залишити залу, що унеможливило розгляд інших справ, призначених на 28 січня 2020 року.

Крім того, стало відомо, що одна із вказаних осіб звернулася на «гарячу лінію» СБУ із повідомленням про вчинення суддями злочину, передбаченого статтею 109 Кримінального кодексу України, – дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

За цим зверненням 28 січня 2020 року внесені відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у зв’язку з чим суддя-доповідач Бондаренко Н.В. та секретар судового засідання надавали працівникам СБУ пояснення.

Судді вважають, що вказане звернення є способом незаконного впливу на суд та тиском на членів колегії суддів з метою вирішення справи в апеляційному порядку на користь позивача. Повідомлення до правоохоронних органів має ознаки втручання у діяльність суддів, такі дії порушують принцип незалежності здійснення правосуддя та водночас є підставою для притягнення винних осіб до відповідальності, можливість застосування якої передбачена статтею б Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддями фактів та ухвалено відповідне рішення.