X
Введіть слово для пошуку

Суддя Київського районного суду міста Одеси Людмила Салтан тимчасово відсторонена від здійснення правосуддя

01.08.2023

1 серпня 2023 року Вища рада правосуддя задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження тимчасового відсторонила суддю Київського районного суду міста Одеси Людмилу Салтан від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Суддя підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме – у  висловленні службовою особою, яка займає відповідальне становище, прохання надати неправомірну вигоду для себе за вчинення такою особою в інтересах того, хто дає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади та службового становища та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади та службового становища. За цей злочин передбачено позбавлення волі від 5 до 10 років.

Згоду на утримання під вартою судді ВРП надала 10 квітня 2023 року. Суддю тимчасово було відсторонено від здійснення правосуддя 13 квітня - до 31 травня 2023 року, 26 травня строк продовжено Радою до 26 липня 2023 року.

29 червня 2023 року обвинувальний акт у цій справі надійшов до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті, фактично 27 липня відбулося підготовче судове засідання, наразі справа призначена до судового розгляду.