X
Введіть слово для пошуку

Суддя повідомив ВРП про спробу незаконного втручання в його діяльність як судді під час розгляду справи з боку позивача, який також є суддею

07.02.2020

До Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення судді Богунського районного суду міста Житомира Перекупки Ігоря Григоровича про втручання у його професійну діяльність.

Суддя повідомляє, що у його провадженні перебуває цивільна справа про визнання недійсним договору дарування та свідоцтва про право на спадщину.

30 січня 2020 року через канцелярію суду від позивача надійшла заява про відвід судді з доданим проектом скарги щодо дисциплінарного проступку судді до Вищої ради правосуддя та заява про те, що ним подається дисциплінарна скарга на дії судді Перекупки І. Г., що може бути підставою для самовідводу чи відводу.

У судовому засіданні 30 січня 2020 року, під час якого були присутні представники сторін та при цьому був відсутній позивач та його представник, які не з'являються в судові засідання у справі, суддею як головуючим було озвучено про надходження вказаних заяв з доданим проектом дисциплінарної скарги.

Представники відповідачів та третьої особи, висловлюючи свою думку щодо заявленого відводу, зазначили про те, що позивач, який є суддею Господарського суду Житомирської області, подаючи немотивований відвід, зловживає своїми правами, а додана дисциплінарна скарга є свідченням здійснення тиску на суд під час розгляду справи.

Суддя вважає, що подання вказаних заяв із доданим проектом скарги щодо дисциплінарного проступку судді до Вищої ради правосуддя є засобом тиску з метою схилення до самовідводу чи відводу судді, який не влаштовує повивача, а також розцінює це як можливе схиляння до ухвалення судового рішення на користь позивача, що має ознаки незаконного втручання в мою діяльність як судді під час розгляду справи.

«Вважаю, що подання позивачем разом із заявою про відвід проекту дисциплінарної скарги необхідно розцінювати як дії, що порушують принцип незалежності здійснення правосуддя та водночас є підставою відповідно до статті б Закону України «Про судоустрій і статус суддів» для притягнення винних осіб до відповідальності», – зазначає у повідомленні суддя Богунського районного суду міста Житомира Перекупка І.Г.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддями фактів та ухвалено відповідне рішення.