X
Введіть слово для пошуку

Тростянецький районний суд Вінницької області припинив здійснювати правосуддя

07.02.2020

З 06.02.2020 Тростянецький районний суд Вінницької області припинив здійснювати розгляд справ та матеріалів в зв’язку із відрахуванням зі штату суду єдиного діючого суддю. Про це повідомлено на офіційному веб-сайті суду.

За штатним розписом у суді чотири посади суддів,  які  є вакантними. В період з 07.02.2019 по  05.02.2020, відповідно до Рішення Вищої ради правосуддя від  22.01.2019  №177/0/15-19 «Про відрядження для здійснення правосуддя судді Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дудікова А.В. до Тростянецького районного суду Вінницької області строком на 1 рік», тимчасово виконував повноваження судді Тростянецького районного суду Вінницької області  суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дудіков Андрій Володимирович. Відповідно до наказу Тростянецького районного суду Вінницької області від 05.02.2020 №6-к "Про відрахування зі штату суддів Тростянецького районного суду Вінницької області Дудікова А.В.",  суддю Дудікова А.В. було відраховано зі штату суддів Тростянецького районного суду Вінницької областів зв’язку із закінченням строку відрядження як тимчасового переведення.

Канцелярія суду продовжить здійснювати прийом та реєстрацію заяв, позовних заяв громадян та установ, матеріалів і клопотань поліції, обвинувальних актів. Однак здійснити автоматизований розподіл та передати справи та матеріали на розгляд суду не буде можливості у зв'язку з відсутністю суддів.

За зазначених обставин цивільні та адміністративні справи будуть зберігатися у канцелярії суду до призначення суддів або вирішення питання відрядження суддів з іншого суду. Кримінальні провадження, клопотання слідчих органів та справи про адміністративні правопорушення  згідно чинного законодавства будуть направлятися до Вінницького апеляційного суду для вирішення питання їх розгляду в інших судах  області.

Як повідомили Прес-центру судової влади України у Вищій раді правосуддя, на сьогодні через відсутність суддів із повноваженнями не здійснюють правосуддя 8 судових установ,  а саме:

у Вінницькій області  – 2 суди; у Донецькій області – 1 суд; у Житомирській області – 1 суд;  у Львівській області – 2 суди; у Полтавській області  – 1 суд; у Рівненській області – 1 суд.

При цьому немає жодного судді у п'яти судах; у трьох судах у штаті є судді, проте у них немає повноважень для здійснення правосуддя.

Проте через те, що повноваження ВККСУ було припинено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (законом №193-IX), а діяльність Комісії у перехідний період визначено не було, наразі процедури добору суддів та кваліфікаційного оцінювання суддів заблоковані.

Таким чином, не здійснюють правосуддя на сьогодні:

Тростянецький районний суд Вінницької області

Оратівський районний суд Вінницької області

Новогродівський міський суд Донецької області

Володарсько-Волинський районний суд  Житомирської області

Жидачівський районний суд Львівської області

Турківський районний суд Львівської області

Решетилівський районний суд Полтавської області

Радивилівський районний суд Рівненської області.

Цього року може припинити здійснювати правосуддя, ще один суд, а саме Яремчанський міський суд Івано-Франківської області. В суді працює лише один суддя, термін відрядження якого спливає 29.09.2020.

Крім того, 23% судів в Україні працюють в умовах, коли фактична чисельність суддів складає лише 50% від штатної та менше.

Як відзначив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, ситуація із дефіцитом кадрів у судах залишається критичною та вимагає негайного реагування держави, зокрема через зміни закону 193-IX.

Нагадаємо, що наразі питання формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заблоковано через те, що міжнародні та іноземні організації у передбачений законом строк не номінували своїх представників до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на посади членів ВККСУ.

Свої кандидатури на конкурс до ВККСУ подали 189 кандидатів.

На виконання закону 193-IX Вища рада правосуддя  двічі продовжила строк формування комісії до 05.02.2020  та до 10.03.2020.

Через неможливість виконання передбачених законом 193-IX процедур з формування конкурсної комісії процес відновлення роботи ВККСУ та добору кандидатів на посади суддів залишається під питанням.