X
Введіть слово для пошуку

У І кварталі 2021 року Вища рада правосуддя розглянула 95 повідомлень про втручання у діяльність суддів 20.04.2021

20.04.2021

Такі дані містяться в інформаційно-аналітичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя та Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя за січень – березень 2021 року та протягом 2017–2020 років, підготовленій відділом статистично-аналітичної роботи секретаріату ВРП.

За перші три місяці 2021 року до Вища рада правосуддя надійшло 84 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя.

За цей період Вища рада правосуддя розглянула 95 повідомлень (з урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди).

За результатами розгляду 33 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя Вища рада правосуддя ухвалила рішення про вжиття таких заходів реагування:

  • звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;
  • внесення до відповідних органів чи посадовим особам подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, тощо.

За результатами розгляду 62 повідомлень затверджено висновки про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

За аналогічний період 2020 року до ВРП надійшло 89 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Розглянуто 95 повідомлень (з урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди).

У 2020 році до ВРП надійшло 341 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Про це йдеться в Інформаційно-аналітичному звіті про діяльність Вищої ради правосуддя у 2020 році.

У 2020 році до Ради надходили повідомлення про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя найчастіше з таких підстав:

психологічний тиск на суддю (надсилання звернень, скарг, публікація і поширення недостовірної інформації, образи та погрози в залі суду тощо) – 290 звернень;

відкриття кримінальних проваджень, проведення слідчих дій, притягнення до адміністративної відповідальності – 38 звернень;

блокування роботи суду (несанкціоновані протести, перешкоджання в доступі до робочого місця судді, пошкодження майна суду тощо) – 22 звернення;

фізичний тиск на суддю та його родичів, пошкодження їхнього майна – 11 звернень;

інші підстави – 8 звернень.

Варто зазначити, що в деяких повідомленнях суддів вказано кілька підстав та кілька суб’єктів втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.