X
Введіть слово для пошуку

У Вищій раді правосуддя проведено прийом громадян

Заступник керівника секретаріату – начальник управління з питань відповідальності суддів та прокурорів Юрій Нікітченко 8 листопада 2019 року провів прийом громадян.

Під час особистого прийому громадяни порушували низку питань, з-поміж яких – недотримання, на їхню думку, норм чинного законодавства України судами під час розгляду судових справ, та просили забезпечити захист їхніх прав, свобод і законних інтересів як учасників судових процесів. Крім того, висловлювали прохання щодо надання інформації про обставини розгляду у Вищій раді правосуддя поданих ними дисциплінарних скарг.

Юрій Нікітченко надав громадянам відповідні роз’яснення з урахуванням законодавства України, зокрема положень, що регулюють засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя (її органів).

Кожна особа може звернутися до Вищої ради правосуддя стосовно поведінки судді в межах розгляду питання про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності в порядку здійснення дисциплінарного провадження, зокрема шляхом подання дисциплінарної скарги.

Водночас Юрій Нікітченко зазначив, що Вища рада правосуддя відповідно до визначених конституційних повноважень не вправі втручатися у розгляд судами конкретних судових справ, зобов’язувати їх до вчинення певних процесуальних дій та надавати правову оцінку судовим рішенням.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про звернення громадян» дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений, зокрема, Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Громадянам надано інформацію про обставини розгляду раніше поданих ними до Ради дисциплінарних скарг та повідомлено, що члени Вищої ради правосуддя розглядають матеріали, які перебувають у їхньому провадженні, відповідно до норм законодавства України, зокрема законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя».

Член Вищої ради правосуддя у своїй діяльності є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання (стаття 21 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»).

Додатково на питання громадян пояснив, що для надання правової допомоги населенню в Україні діє адвокатура. Відповідно до положень статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань є видами адвокатської діяльності.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

 

Слідкуйте за нами в TelegramFacebookYoutube