X
Введіть слово для пошуку

У Вищій раді правосуддя проведено прийом громадян

22 листопада 2019 року заступник керівника секретаріату – начальник управління з питань суддівської кар’єри Світлана Міщенко провела особистий прийом громадян. Відвідувачі скаржилися на недотримання, на їхню думку, вимог законодавства України у судових справах, які перебувають у провадженнях судів різних інстанцій та спеціалізації.

Додатково заявники порушували питання про притягнення суддів до відповідальності та звільнення їх з посади, а також просили надати інформацію щодо обставин розгляду дисциплінарних скарг у Вищій раді правосуддя.

Світлана Міщенко поінформувала громадян, що суддя може бути звільнений з посади виключно з підстав, визначених частиною шостою статті 126 Конституції України. Рішення про звільнення судді з посади ухвалює Вища рада правосуддя у порядку, передбаченому Законом України «Про Вищу раду правосуддя».

Члени Ради розглядають матеріали, що перебувають у їхньому провадженні, керуючись положеннями Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя», а також Регламентом Вищої ради правосуддя, який регулює процедурні питання здійснення нею повноважень, порядок підготовки, розгляду та прийняття Вищою радою правосуддя, її Дисциплінарними палатами відповідних рішень.

Світлана Міщенко відповіла на інші запитання скаржників з урахуванням вимог законодавства України, а також надала запитувану інформацію щодо обставин розгляду дисциплінарних скарг.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

 

Слідкуйте за нами в TelegramFacebookYoutube