X
Введіть слово для пошуку

В умовах тотального недофінансування перебуває суд на Дніпропетровщині

12.02.2021

До Вищої ради правосуддя надійшло звернення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області щодо критичного недофінансування, зокрема на — низький рівень оплати праці працівників апарату суду та відсутності коштів для матеріально-технічного забезпечення здійснення правосуддя, із проханням вжити необхідних заходів для врегулювання ситуації, що склалася.

Станом на 12 лютого 2021 року фактична кількість суддів становить 16 суддів, штатним розписом передбачено 22 посади суддів.  Повноваження здійснювати правосуддя мають 14 суддів. Згідно з даними Державної судової адміністрації України за дев’яти місяців 2020 року у провадженні Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебувало 10633 справ і матеріалів, з яких 7859 надійшли у звітному періоді. Навантаження одного судді в середньому становить 886 справ на рік. При цьому в місті Павлограді проживає 88218 осіб, які є потенційними користувачами судових послуг.

Вища рада правосуддя вкотре наголошує, що питання фінансового забезпечення судової влади для держави є надважливим. Адже саме фінансування сфери правосуддя є невід’ємною частиною гарантування незалежного суду.

Закликаємо органи виконавчої та законодавчої̈ влади об’єднати зусилля задля:

  • відновлення гарантованого належного фінансування потреб судів;
  • недопущення відтоку кваліфікованих кадрів із судової̈ системи;
  • недопущення припинення роботи судових установ та порушення прав громадян на доступ до правосуддя.

#фінансуваннясудів #фінансовакриза #зверненнясудів #зверненняфінанси