X
Введіть слово для пошуку

Відсьогодні у Авдіївському міському суді Донецької області здійснюється правосуддя

11.02.2022

11 лютого 2022 року на Донеччині відбулося урочисте зібрання з нагоди відновлення здійснення правосуддя у Авдіївському міському суді.

Роботу цього суду після вимушеної майже восьмирічної перерви, спричиненої активними бойовими діями на Сході країни відновлено з 20 січня 2022 року після ухвалення ВРП рішення про відрядження судді Сергія Проніна до Авдіївського суду строком на один рік. Завдяки цьому у суді, який не працював з 2014 року, громадяни зможуть захистити свої права.

В урочистостях з нагоди відновлення роботи суду взяли участь член Вищої ради правосуддя Віталій Саліхов, Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, керівники Державної судової адміністрації, Служби судової охорони, судді Верховного Суду, представники  Ради суддів України, правоохоронних органів, місцевих органів державної влади, військове керівництво.

Розгляд справ (проваджень), підсудних цьому суду, буде здійснюватися з 11 лютого 2022 року. Водночас Селидівський міськрайонний суд Донецької області має забезпечити розгляд справ, які надійшли до 10 лютого 2022 року включно, як це було визначено чинним законодавством. Відповідне розпорядження було підписане Головою Верховного Суду з метою забезпечення доступу до правосуддя та дотримання розумних строків під час розгляду  справ.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв у своєму виступі зазначив, що поновлення роботи суду відбулось завдяки спільній злагодженій роботі. «У першу чергу вдячний всім місцевим органам державної влади,  які доклали багато зусиль задля відновлення роботи суду. Вдячний Вищій раді правосуддя, Державній судовій адміністрації України, Територіальному управлінню ДСА України в Донецькій області за ефективну спільну роботу та досягнення мети. Вдячний колективам Селидівського та Добропільського міськрайонних судів Донецької області за те, що забезпечували конституційне право громадян на судовий захист. Адже саме ці суди розглядали судові справи, підсудні Авдіївському  міському суду Донецької області з метою  забезпечення доступу до правосуддя та дотримання розумних строків під час розгляду  справ. Сподіваюсь, що український  прапор замайорить над кожним українським судом Донецької та Луганської областей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях», – сказав Всеволод Князєв.

Як повідомлялося у «Голосі України», планується, що спочатку в суді розглядатимуть справи мешканців Авдіївської громади, а згодом, із розширенням штату працівників суду, слухатимуть справи й жителів сусідньої Очеретинської громади.

З 26 січня 2022 року співробітники Служби судової охорони розпочали забезпечувати охорону й безпеку в цьому суді.

Для забезпечення адміністративної роботи суду Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні закупила за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії, Швеції та Королівства Нідерландів 19 комп’ютерів, необхідних співробітникам суду для роботи. 

З інформацією ДСА, у приміщенні суду загальною площею 428,6 кв. м наявні 4 кабінети суддів, 2 зали судових засідань без нарадчих кімнат, службові приміщення для працівників апарату суду, приміщення для конвою та обвинувачених (підсудних) засуджених (2 камери). Для відвідувачів та конвойної служби облаштовано два окремі входи.

Фото надані прес-службою Служби судової охорони