X
Введіть слово для пошуку

Відвага колег із України у захисті верховенства права в Україні під час війни викликає захоплення, - Європейська асоціація суддів адміністративних судів

21.03.2022

«Ми, члени правління Європейської асоціації суддів адміністративних судів, висловлюємо нашу повну солідарність з Україною та нашу глибоку повагу колегам з України, які захищають свою країну усіма можливими засобами», - йдеться у листі Президента Асоціації Едіса Зеллера, який надійшов на адресу Вищої ради правосуддя.

Європейська асоціація суддів адміністративних судів наголосила на важливості продовження роботи судів під час воєнних дій.

Як вказано у листі, наразі вкрай важливо зберегти функціонування судів та відправлення правосуддя в Україні з метою задоволення невідкладних звернень громадян  про допомогу у випадках порушення фундаментальних прав людини.

Асоціація наголошує, що відправлення правосуддя, яке кожному гарантує право на справедливий суд, демонструє у цих надзвичайно складних мовах функціонування України як демократичної держави.

Суди в Україні продовжують роботу з урахуванням багатьох особливостей не лише процесуального характеру, зокрема, щодо слухань за допомогою системи відеоконференцзв’язку, захисту свідків та застосування процесуальних строків, але також із урахуванням певних особливостей судового адміністрування, таких як  формування архівів, зміни територіальної підсудності судових справ тощо, зазначено у листі.

«Відвага та відданість всіх колег із України захищати верховенство права в Україні також під час війни викликає захоплення», – вказано у зверненні Європейської асоціації суддів адміністративних судів.

Особливу увагу на переконання представників Асоціації слід приділити забезпеченню фізичної безпеки всіх суддів, працівників апаратів судів та всіх користувачів, оскільки саме це є передумовою будь якого продовження забезпечення роботи органів судової влади та подальшого функціонування судів.

Нагадаємо, у відповідь на звернення в. о. Голови Вищої ради правосуддя  Віктора Грищука Мережа голів верховних судів Європейського Союзу та Європейська мережа рад юстиції у своїй заяві зазначили про рішуче засудження грубого порушення міжнародного права та агресивного акту війни, вчиненого російською федерацією проти України.

Крім того підтримку народу України висловили удові органи Іспанії, Угорщини, Латвії, а також Молдови та Словаччини.