X
Введіть слово для пошуку

Восьмий апеляційний адміністративний суд повідомив про дефіцит коштів для виплати заробітної плати працівникам апарату суду

01.03.2021

До Вищої ради правосуддя надійшло звернення Восьмого апеляційного адміністративного суду щодо критичного недофінансування, зокрема низького рівня оплати праці працівників апарату суду, із проханням вжити необхідних заходів для врегулювання ситуації, що склалася.

Станом на 23 лютого 2021 року фактична кількість суддів становить 36 осіб, штатним розписом передбачена 51 посада судді. Згідно з даними Державної судової адміністрації України за 2020 рік у провадженні Восьмого апеляційного адміністративного суду перебувало 18228 справ і матеріалів, з яких 16246 надійшли у звітному періоді. Навантаження одного судді в середньому становить 464 справи на рік.

Суд переглядає в апеляційному порядку рішення адміністративних судів першої інстанції, в тому числі і загальних судів, що розташовані у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській та Тернопільській областях, де загалом проживає 6 389 345 осіб, які є потенційними користувачами судових послуг.

Вища рада правосуддя вкотре наголошує, недофінансування судової влади є прямим втручанням в її незалежність і, як наслідок, позбавляє громадян доступу до правосуддя.

Закликаємо органи виконавчої та законодавчої̈ влади об’єднати зусилля задля:

  • відновлення гарантованого належного фінансування потреб судів;
  • недопущення відтоку кваліфікованих кадрів із судової̈ системи;
  • недопущення припинення роботи судових установ та порушення прав громадян на доступ до правосуддя.

Нагадаємо, що на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя розміщена інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів, яка акумулює інформацію з усіх областей України щодо проблем фінансування судів та наочно демонструє кількість та зміст таких листів. Мапа й надалі щомісяця буде оновлюватись.

Як ми повідомляли, ВРП неодноразово заявляла про недостатність коштів, передбачених Держбюджетом-2021 для фінансування судової системи, та зверталася до Міністерства фінансів, Комітету ВРУ з питань бюджету, Комітету ВРУ з питань правової політики, із проханням забезпечити критично необхідні видатки за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя».

#фінансуваннясудів #фінансовакриза #зверненнясудів #зверненняфінанси