X
Введіть слово для пошуку

ВРП ініціює проведення консультацій задля підвищення розміру зарплати працівників апаратів місцевих загальних судів

21.10.2020

Вища рада правосуддя звернулася до Голови Національного агентства України з питань державної служби Наталії Алюшиної із пропозицією провести консультації з органами судової влади щодо приведення заробітної плати працівників апаратів місцевих загальних судів у відповідність до принципів справедливості й конкурентоспроможності.

У листі до НАДС ВРП звернула увагу, що Стратегією реформування державного управління України на період до 2021 року передбачено реформування системи оплати праці державних службовців шляхом підвищення до 2020 року їхньої заробітної плати до конкурентоспроможного рівня відповідно до показників загального ринку праці. Очікуваними результатами запровадження реформи оплати праці в державних органах, є, з-поміж іншого, підвищення престижу державної служби як роботи з гідним рівнем заробітної плати, що відповідає ринковому.

ВРП наголосила, що питання оплати праці працівників апаратів судів дуже важливе, адже її належний рівень дасть змогу не лише сформувати, а й утримувати висококваліфікований штат суду. «Ситуація, що складається з оплатою праці працівників апаратів місцевих загальних судів, є вкрай критичною. Частка зарплати, яка є сталою, не відповідає принципам справедливості й конкурентоспроможності. Підвищити рівень оплати праці працівників апаратів зазначених судів в умовах дефіциту фінансування судової влади за рахунок стимулюючих виплат неможливо. Через це суди залишають  кваліфіковані і досвідчені кадри», – зазначено у листі.

ВРП зауважила, що у судах усіх інстанцій відповідної спеціалізації посадові обов’язки працівників апаратів судів є однаковими. Впродовж останніх років навантаження на місцеві загальні суди в умовах кадрового суддівського дефіциту збільшується, а отже, збільшується навантаження працівників апаратів судів. При цьому рівень заробітної плати держслужбовців категорії «В» у місцевих загальних судах практично однаковий з рівнем зарплати працівників, які виконують технічні функції. Однак вимоги до компетентності держслужбовців категорії «В» є високими. Крім того, згідно із законом державні службовці не можуть займатися іншою оплачуваною роботою (окрім викладацької, наукової і творчої діяльності) або підприємництвом.

ВРП також вважає за необхідне включити до складу Координаційної ради з питань реформування державного управління представників судової влади, адже в судах працюють 18 780 державних службовців.