X
Введіть слово для пошуку

ВРП ініціює запуск пілотного проєкту щодо застосування штучного інтелекту на базі суду першої інстанції

Вища рада правосуддя вирішила погодити проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні» та запропонувати запустити пілотний проєкт із застосування штучного інтелекту на базі одного із судів першої інстанції в частині розгляду адміністративних правопорушень із формальним складом.

До Вищої ради правосуддя 22 січня 2021 року надійшов лист Віце-прем’єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова щодо розгляду та погодження проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні».

Як визначено Концепцією, сфера правосуддя є однією із пріоритетних сфер, в якій мають бути реалізовані завдання державної політики щодо розвитку галузі штучного інтелекту.

Для реалізації зазначеного планується створення пілотного проєкту на базі суду першої інстанції для розроблення єдиних стандартів обліку судових рішень та інших даних, які формуються під час здійснення правосуддя, для виявлення недобросовісної суддівської практики шляхом аналізу текстів.

Проаналізувавши наданий документ, ВРП ініціює запуск пілотного проєкту у вигляді експерименту на базі одного із судів першої інстанції в частині автоматизованого розгляду системою із застосуванням штучного інтелекту судових справ з розгляду адміністративних правопорушень із формальним складом.

На думку членів Ради, запропонований ВРП пілотний проєкт дасть змогу напрацювати практичний матеріал з розгляду найбільш поширених малозначних адміністративних правопорушень (із формальним складом). Це дасть можливість створити уявлення про практику застосування норм права, труднощі у їх судовому тлумаченні, помилки та різноманітні заходи щодо їх подолання, а також дасть змогу знизити рівень навантаження суддів.

Зазначаємо, що Вища рада правосуддя вітає відповідні ініціативи, адже це є ще одним кроком для наближення, подальшого розвитку та вдосконалення вже існуючих сучасних технології у сфері електронного судочинства - Електронного суду, підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи тощо.

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про погодження проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні» за умови врахування зауважень та пропозицій до нього.