X
Введіть слово для пошуку

ВРП надала згоду на утримання під вартою судді Олексія Тандира

27.05.2023

Сьогодні, 27 травня 2023 року, Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою судді Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира.

Таке рішення прийнято за результатом розгляду подання заступника Генерального прокурора Антона Войтенка, яке надійшло 26 травня 2023 року.

Тандир О.В. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України, а саме у порушенні правил безпеки дорожнього руху, керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого, що передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

У поданні заступника прокурора зазначено, що встановлені в ході досудового розслідування  обставини вчинення кримінального правопорушення, ступінь вираженості ризиків, що підозрюваній може переховуватися від органів досудового розслідування або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків, експерта у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення, дають підстави вважати, що жодні інші, більш м’які запобіжні заходи, окрім тримання під вартою, не зможуть забезпечити досягнення мети їх застосування до Тандира О. В.

Вища рада правосуддя урахувала наявність обґрунтованої підозри у вчиненні суддею Тандир О.В. кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, здійснювати незаконний вплив на свідків, експерта, перешкоджати іншим чином у кримінальному провадженні.

Подання відповідає вимогам закону, містить обґрунтування необхідності застосування до судді такого запобіжного заходу, як утримання під вартою.

ВРП також взяла до уваги, що Олексій Тандир має статус національного судді, тож відповідно до стандартів суддівської етики має бути взірцем законослухняної поведінки, прикладом неухильного дотримання вимог закону, з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність і неупередженість суду.

Розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу, зокрема у вигляді тримання під вартою, здійснюється слідчим суддею, судом.