X
Введіть слово для пошуку

ВРП надала згоду на утримання судді Турківського районного суду Львівської області Кріля Луки Михайловича під арештом

Вища рада правосуддя на засіданні 9 квітня 2020 року вирішила задовольнити подання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Назара Івановича про надання згоди на утримання під арештом судді Турківського районного суду Львівської області Кріля Луки Михайловича та надати згоду на утримання судді під арештом.

Під час засідання Вища рада правосуддя дослідила подання та долучені до нього копії матеріалів, заслухала доповідача – члена Вищої ради правосуддя Шапрана В.В., представника Офісу Генерального прокурора – прокурора першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Шкрума В.М., пояснення судді Кріля Л.М. та його представника – адвоката Кецка В.Я.

Суддя Турківського районного суду Львівської області Кріль Л.М. та представник судді за клопотанням судді взяли участь у засіданні ВРП у режимі відеоконференцзв’язку із приміщення Сихівського районного суду міста Львова.

Нагадаємо, що 21 листопада 2019 року ВРП за клопотанням САП тимчасово відсторонила суддю Турківського районного суду Львівської області Кріля Л.М. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Наразі справу розглядає Вищий антикорупційний суд.

2 березня 2020 року судді Турківського районного суду Львівської області Крілю Л.М. вручено складене того самого дня заступником Генерального прокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. нове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України.

Під час засідання ВРП було встановлено, що після відсторонення суддя Кріль Л.М. не вчинив дій щодо повернення матеріалів справи № 458/867/19 стосовно притягнення до адміністративної відповідальності особи для подальшого скерування до іншого суду, при цьому продовжував виконувати повноваження голови суду. У результаті провадження у вказаній справі було закрито судом за спливом строку.

Вищою радою правосуддя встановлено, що подання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про надання згоди на утримання під арештом судді Турківського районного суду Львівської області Кріля Л.М. відповідає вказаним вимогам закону, а мотиви, наведені у поданні, є обґрунтованими.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

 

Слідкуйте за нами в TelegramFacebookYoutube