X
Введіть слово для пошуку

ВРП надано статус спостерігача у Європейській мережі рад правосуддя

08.06.2023

Генеральна асамблея Європейської мережі рад правосуддя прийняла рішення про надання Вищій раді правосуддя статусу спостерігача. Про це повідомив Голова ВРП Григорій Усик, який присутній на засіданнях Асамблеї у місті Любляна, Республіка Словенія. Знакове рішення прийнято у відповідь на звернення Вищої ради правосуддя.

За словами Григорія Усика, це рішення є надзвичайно важливим на шляху інтеграції України до Європейського Союзу.

«Співпраця з Європейською мережею рад правосуддя є унікальною можливістю встановити прямі контакти із представниками більш ніж двадцяти рад правосуддя країн ЄС та країн-кандидатів на вступ до ЄС для обміну досвідом та найкращими практиками з питань функціонування судової влади», - зазначив Григорій Усик.

ВРП розглядає Європейську мережу рад правосуддя як унікальний майданчик, у межах якого Рада матиме можливість вивчати європейський досвід та ділитися власним досвідом з усього спектру питань, пов’язаних із діяльністю судової влади, з метою підвищення ефективності її роботи та забезпечення прав людини в Україні.

Довідково. Європейська мережа рад правосуддя була створена у 2004 році. Це орган, який об’єднує всі ради юстиції країн-членів Європейського Союзу та представляє їх в ЄС. Вона складається з державних інституцій країн-членів Європейського Союзу, які є незалежними та відповідальними за надання підтримки судовій владі у незалежному здійсненні правосуддя.

На першому фото Григорій Усик разом з Президентом ЄМРП Далею Васарієне.