X
Введіть слово для пошуку

ВРП оприлюднила Інформаційно-аналітичний звіт про діяльність у 2020 році

12.02.2021

У 2020 році Рада продовжила послідовну реалізацію основних завдань, передбачених статтею 131 Конституції України та статтею 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

У 2020 році відбулося 101 засідання Вищої ради правосуддя та 136 засідань Дисциплінарних палат Ради.

Рада внесла Президентові України подання про призначення на посади 530 суддів  місцевих судів.

Прийняла рішення про відрядження 34 суддів до 20 судів з надмірним рівнем судового навантаження та до 2 судів, які припинили свою роботу та здійснення правосуддя у яких було неможливим.

Радою ухвалено рішення щодо звільнення 252 суддів з посад за загальними обставинами.

За наслідками розгляду дисциплінарних скарг прийнято 129 рішень про притягнення 141 судді до дисциплінарної відповідальності.

Радою прийнято 8 рішень про задоволення клопотань Офісу Генерального прокурора про тимчасове відсторонення та продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та 2 рішення про часткове задоволення клопотання.

За результатами розгляду повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ВРП прийняла 72 рішення про вжиття заходів реагування.

Рада затвердила  44 консультативних висновки щодо законопроєктів із питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.

Інформаційно-аналітичний звіт про діяльність Вищої ради правосуддя у 2020 році