X
Введіть слово для пошуку

ВРП підтримує впровадження цифрових технологій у сфері правосуддя

16.03.2021

Між Вищою радою правосуддя та Міністерством цифрової трансформації України підписано Меморандум щодо співробітництва у сфері цифрового розвитку та впровадження цифрових інновацій в системі правосуддя України.

Документ про партнерство своїми підписами засвідчили заступник Голови ВРП Олексій Маловацький та перший заступник Міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб.

Меморандум передбачає багато спільних кроків у впровадженні цифрових технологій у сфері правосуддя, з-поміж яких:

  • впровадження в судах, інших органах і установах у системі правосуддя України технологій цифрових трансформацій;
  • приєднання до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів;
  • організація обміну даними Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з державними електронними інформаційними ресурсами органів та установ;
  • інтеграція електронних судових сервісів з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг «Портал Дія», у тому числі мобільним додатком Порталу Дія (Дія).

Нагадаємо, ВРП погодила проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні» та запропонувала запустити пілотний проєкт на базі одного із судів першої інстанції із застосуванням штучного інтелекту в частині розгляду судових справ про адміністративні правопорушення із формальним складом.