X
Введіть слово для пошуку

ВРП продовжила строк тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя судді Болградського районного суду Одеської області

05.04.2024

5 квітня 2024 року Вища рада правосуддя вирішила продовжити до 5 червня 2024 року строк тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя судді Болградського районного суду Одеської області у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Рішення прийнято за результатами розгляду відповідного клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка.

Суддя підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 27, частиною третьою статті 369, частиною першою статті 190 Кримінального кодексу України, а саме підбурюванні до висловлення пропозиції надати і до надання неправомірної вигоди службовим особам, які займають відповідальне становище, за вчинення службовими особами в інтересах того, хто надає таку вигоду, дій з використанням наданої їм влади і заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві).

Вища рада правосуддя вважає обґрунтованим посилання прокурора на наявність ризику, що підозрюваний, продовжуючи здійснювати правосуддя, може шляхом використання владних повноважень судді незаконно впливати на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню в інший спосіб.

Зважаючи на обґрунтованість наведених у клопотанні ризиків, їх співмірність із такими засадами, як незалежність і недоторканність суддів та наслідками тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, а також строки досудового розслідування у кримінальному провадженні, Вища рада правосуддя задовольнила вказане клопотання та тимчасово, до 5 червня 2024 року, продовжила відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Нагадаємо, що 9 лютого 2024 року судді повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. 19 лютого 2024 року ВРП тимчасово, до 9 квітня 2024 року відсторонила суддю від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.