X
Введіть слово для пошуку

ВРП та країни ЄС посилюють співпрацю у питаннях розвитку судової влади в Україні

01.07.2021

Під час робочої зустрічі із міжнародними партнерами сторони обговорили актуальний стан справ у судовій владі України, перспективи впровадження законодавчих ініціатив та питання посилення подальшої співпраці ВРП та країн ЄС.

 «Інтерес європейських країн до питань судової реформи в Україні залишається високим. Країни заходу зацікавлені в якнайшвидшому поновленні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, впровадженні електронних сервісів у судах, посиленні інститутів альтернативного вирішення спорів. Усі ці інструменти допоможуть розвантажити суди, що є вкрай необхідним в умовах критичного недофінансування, яке залишається на рівні 60 відсотків», – зазначив в. о. Голови ВРП Олексій Маловацький.

Окрему зацікавленість у партнерів викликав законопроєкт № 5068 «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».

За словами Олексія Маловацького, у разі ухвалення цього законопроєкту в цілому діяльність ВРП може бути призупинена. В умовах, коли півтора року не працює ВККСУ, це призведе до повного колапсу судової влади. Він також зазначив, що Рада не підтримала цей законопроєкт та висловила свої застереження у консультативному висновку.

Під час зустрічі було обговорено важливість підвищення інституційної спроможності Ради. Зокрема, надання ВРП права законодавчої ініціативи, права конституційного подання та права звертатися до Конституційного Суду України щодо роз’яснення законодавства з питань судоустрою і статусу суддів. Це сприятиме підвищенню ефективності механізмів захисту незалежності суддів та забезпечення авторитету правосуддя. Раніше про таку необхідність зазначали також експерти Ради Європи за результатами аналізу щорічної доповіді ВРП про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2019 рік.

Сторони наголосили, що важливою як для громадян, так і для іноземних інвесторів, є єдність судової практики та передбачуваність судових рішень. Саме це сприятиме прозорості судової влади та підвищенню довіри до судів.

Олексій Маловацький висловив подяку партнерам за довіру та підтримку Вищої ради правосуддя у процесі подальшого вдосконалення системи правосуддя в Україні.