X
Введіть слово для пошуку

ВРП тимчасово відсторонила ще двох суддів Київського апеляційного суду від здійснення правосуддя

29.12.2023

29 грудня 2023 року Вища рада правосуддя вирішила тимчасово, до 30 січня 2024 року, відсторонити від здійснення правосуддя двох суддів Київського апеляційного суду у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Рішення прийняті за результатами розгляду відповідних клопотань заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Судді підозрюються у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 28, частинами третьою і четвертою статті 368 КК України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, та інтересах третьої особи дій з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене організованою групою).

Відсторонення суддів від здійснення правосуддя обумовлено ризиками, які полягають у можливому протиправному перешкоджанні кримінальному провадженню, зокрема, знищенні або підробленні речей і документів, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконному впливі на свідків та інших учасників кримінального провадження.

Суддя відстороняється від здійснення правосуддя з дня ухвалення такого рішення на строк, який не може становити понад 2 місяці (частина 11 статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»).

Нагадаємо, що 4 грудня 2023 року Вища рада правосуддя надала згоду на утримання цих суддів Київського апеляційного суду під вартою.

15 грудня 2023 року ВРП тимчасово, до 30 січня 2024 року, відсторонила від здійснення правосуддя інших двох суддів цього суду.

Відеозапис засідання.