X
Введіть слово для пошуку

ВРП тимчасово відсторонила суддю Олексія Тандира від здійснення правосуддя

29.08.2023

Сьогодні, 29 серпня 2023 року, Вища рада правосуддя вирішила тимчасово відсторонити від здійснення правосуддя суддю Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення.

Рішення прийнято за результатом розгляду відповідного клопотання заступника Генерального прокурора.  

Тандир О.В. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України, а саме у порушенні правил безпеки дорожнього руху, керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілогощо передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

Нагадаємо, що 27 травня 2023 року Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою судді Олексія Тандира, 2 червня цього року тимчасово відсторонила суддю від здійснення правосуддя до  25 липня 2023 року, а 18 липня 2023 року продовжила відсторонення до 26 серпня 2023 року на час досудового розслідування.

Ухвалою Печерського районного суду міста Києва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави продовжено до 9 вересня 2023 року.

Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо голови районного суду Київщини за фактом ДТП. Наразі, обвинувальний акт у кримінальному провадженні передано до Святошинського районного суду міста Києва для розгляду по суті.