X
Введіть слово для пошуку

ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Кропивницького апеляційного суду

19.04.2024

19 квітня 2024 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Кропивницького апеляційного суду у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Рішення прийнято за результатами розгляду відповідного клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка.

Суддя обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме у проханні службовою особою, яка займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду у великому розмірі для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

26 жовтня 2023 року судді вручено повідомлення про підозру.

Нагадаємо, що 6 листопада 2023 року Вища рада правосуддя тимчасово, до 26 грудня 2023 року, відсторонила суддю Кропивницького апеляційного суду від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

21 грудня 2023 року строк тимчасового відсторонення було продовжено до 26 січня 2024 року.

Матеріали кримінального провадження за його обвинуваченням наразі перебувають у провадженні Вищого антикорупційного суду.

Зважаючи, що обвинувальний акт у вчиненні суддею кримінального правопорушення перебуває на розгляді в суді, Вища рада правосуддя дійшла висновку про необхідність тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.