X
Введіть слово для пошуку

ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Олександрівського районного суду Кіровоградської області Павла Івченка

21.02.2023

Вища рада правосуддя вирішила задовольнити клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та тимчасово відсторонити суддю Олександрівського районного суду Кіровоградської області Павла Івченка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Івченко П.О. обвинувачується у вчиненні умисного, корисливого, корупційного злочину – зловживання впливом, а саме в одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням такої вигоди, для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за попередньою змовою групою осіб (обвинувачення за частиною другою статті 28, частиною третьою статті 369-2 КК України).

13 січня 2023 року до Вищого антикорупційного суду надійшов обвинувальний акт. Ухвалою ВАКС від 2 лютого 2023 року кримінальне провадження призначено до судового розгляду. Розгляд судової справи за обвинуваченням Івченка П.О. наразі не завершений.

ВРП визнала мотиви, наведені у клопотанні про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, обґрунтованими, такими, що підтверджуються матеріалами, долученими до клопотання.

Оцінюючи мотиви клопотання про тимчасове відсторонення судді Олександрівського районного суду Кіровоградської області Івченка П.О. від здійснення правосуддя, ВРП не встановила обставин, які можуть свідчити, що вказане клопотання є формою незаконного впливу, тиску чи втручання в діяльність цього судді щодо здійснення правосуддя.

Відсторонення триватиме до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.