X
Введіть слово для пошуку

ВРП відреагувала на повідомлення судді Новозаводського районного суду міста Чернігова про втручання у її професійну діяльність

23.02.2023

Суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова Олена Карапута повідомила Вищу раду правосуддя про обставини, що свідчать про підробку вироку, ухвали та розпорядження про виконання вироку Новозаводського районного суду міста Чернігова невідомою особою. Як відомо, такі дії мають ознаки кримінального правопорушення.

За інформацією в.о. керівника Чернігівської обласної прокуратури, за повідомленням судді Олени Карапути до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками злочину, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального Кодексу України (втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення).

Під час проведення перевірки відомостей, викладених суддею, ВРП дійшла до висновку, що обставини виявлення підробки вироку, ухвали та розпорядження про виконання вироку можуть мати наслідком порушення основних засад судочинства та завдань суду, встановлених Конституцією України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів», а також нести загрозу авторитету правосуддя. Крім того, вказані обставини можуть дискредитувати репутацію судді Олени Карапути та підірвати довіру до Новозаводського районного суду міста Чернігова.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними у повідомленні судді Новозаводського районного суду міста Чернігова Олени Карапути.