X
Введіть слово для пошуку

ВРП вирішила припинити відставку судді Олега Ющука у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком

11.04.2023

Вища рада правосуддя під час засідання 11 квітня 2023 року прийняла рішення про припинення відставки судді Олега Ющука у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

Ющука О.С. було звільнено з посади судді Луцького міськрайонного суду Волинської області  у зв’язку з поданням заяви про відставку рішенням Вищої ради правосуддя 17 грудня 2020 року.

Відповідно до статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» однією з підстав для припинення відставки судді є набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього.

Вироком Вищого антикорупційного суду Ющука О.С. визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 3692 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави), призначено покарання у виді позбавлення волі на три роки. Вирок набув законної сили, а тому наявні правові підстави для припинення відставки Ющука О.С.

Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою. Копію рішення Ради буде направлено до Пенсійного фонду України.