X
Введіть слово для пошуку

ВРП вжила заходів реагування на повідомлення колегії суддів Київського апеляційного суду про втручання в їхню діяльність у справі Юлії Кузьменко

23.04.2020

На засіданні Вищої ради правосуддя 23 квітня 2020 року розглянуто повідомлення суддів Київського апеляційного суду Сливи Юрія Михайловича, Мельника Володимира Васильовича, Фрич Тетяни Вікторівни про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Віктор Шапран наголосив, що під час перевірки підтвердилися факти, викладені у повідомленні суддів про втручання у їхню діяльність щодо здійснення правосуддя з боку захисника підозрюваної Кузьменко Ю.Л. – адвоката Добоша В.А. в судовому засіданні 20 грудня 2019 року.

Нагадаємо, що у судове засідання з оскарження рішення щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу у вигляді позбавлення волі було доставлено підозрювану Кузьменко Ю.Л., прибули її захисник – адвокат Добош В.А., численні вільні слухачі, представники засобів масової інформації. Прокурори групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні на слухання апеляційної скарги не прибули.

Після винесення на обговорення головуючим у справі суддею Сливою Ю.М. питання щодо можливості продовження апеляційного розгляду без участі прокурора адвокат Добош В.А. наполягав на оголошенні кількагодинної перерви для ознайомлення колегії суддів із матеріалами справи та організації судом явки прокурорів у судове засідання. Адвокат також  повідомив, що в разі відкладення слухання справи на іншу дату, він, як і інші присутні, не покине зал судових засідань, а відкладення судового засідання «за жодних умов не відбудеться». Провадження було відкладено до 24 грудня 2019 року. Проте присутні особи протягом п’яти годин поспіль не звільняли зал судового засідання.

Окрім того, адвокат вдався до надання вказівок головуючому судді щодо організації апеляційного розгляду, допускав висловлювання, якими фактично підбурював присутніх у залі суду вільних слухачів до неправомірної поведінки, а також образливі та нетактовні висловлювання як на адресу суддів, так і прокурорів, що, на думку авторів повідомлення, свідчить про спроби вплинути на суд.

Як наслідок, суд був вимушений залучити працівників правоохоронних органів, а блокування залу судового засідання призвело до зриву розгляду інших апеляційних проваджень, значного пошкодження меблів та технічних пристроїв у цьому залі судових засідань.

Судове засідання 24 грудня 2019 року відбулося у присутності підозрюваної, її захисника – адвоката Добоша В.А., прокурорів, свідків, вільних слухачів та представників засобів масової інформації.

Після проголошення судового рішення адвокат Добош В.А. нестримано та некоректно поводився, нетактовно висловлювався як на адресу суддів, які ухвалили судове рішення, так і на адресу прокурорів, які брали участь у провадженні. Різкі висловлювання та образи на адресу суддів та прокурорів пролунали і від вільних слухачів, присутніх у судовому засіданні. Відеозапис цих подій того самого дня був розповсюджений у засобах масової інформації, у тому числі на інтернет-ресурсах, а також в соціальних мережах, доступ до яких має невизначене коло осіб.

На переконання суддів, прояв присутніми в судовому засіданні особами, у тому числі адвокатом Добошем В.А., неповаги до суду, зокрема висловлення погроз, звинувачень та критики у присутності представників засобів масової інформації, є тиском на суд з метою його дискредитації.

Як повідомив під час засідання член Вищої ради правосуддя В.Шапран, на сьогодні слідчим відділом Солом’янського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України (втручання у діяльність судових органів).

За результатами розгляду цього питання Вища рада правосуддя  ухвалила рішення вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням суддів Київського апеляційного суду Сливи Ю.М., Мельника В.В., Фрич Т.В. про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя» та надіслала до Офісу Генерального прокурора звернення щодо надання інформації про розкриття та розслідування вказаного злочину.

На фото: зала засідань Київського апеляційного суду 24 грудня 2019 року.