X
Введіть слово для пошуку

ВРП задовольнила клопотання Генпрокурора про тимчасове відсторонення судді Леоніда Закревського від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

14.12.2020

9 грудня 2020 року до Вищої ради правосуддя надійшло клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової про тимчасове відсторонення судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 3692 Кримінального кодексу України.

На обґрунтування клопотання Генеральний прокурор зазначила про наявність обставин, які вказують, що подальше перебування Закревського Л.В. на посаді судді Володимирецького районного суду Рівненської області та здійснення ним правосуддя може призвести до негативних наслідків.

Як повідомлялося раніше, 20 лютого 2020 року Закревському Л.В. було вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 368, частиною другою статті 369Кримінального кодексу України. Суддя підозрюється у проханні надати неправомірну вигоду службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення нею дії з використанням службового становища в інтересах того, хто надає таку вигоду, та в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

9 червня 2020 року Вища рада правосуддя, задовільнивши клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, тимчасово, на два місяці, відсторонила Закревського Л.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

4 серпня 2020 року рішенням ВРП задоволено клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової та продовжено строк тимчасового відсторонення судді Закревського Л.В. від здійснення правосуддя до 17 вересня 2020 року.

14 серпня 2020 року Закревському Л.В. повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 3692 КК України.

29 жовтня 2020 року Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою направлено до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні
за обвинуваченням Закревського Л.В. у вчиненні злочинів, передбачених частиною другою статті 369КК України.

У клопотанні, надісланому до Вищої ради правосуддя 9 грудня 2020 року, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зазначає, що наведені обставини підтверджують використання суддею Закревським Л.В. свого службового становища для вчинення інкримінованих йому злочинів, у тому числі тяжкого злочину, та дають підстави вважати, що перебування на посаді судді Володимирецького районного суду Рівненської області сприяло вчиненню ним кримінальних правопорушень.

Обвинувачення Закревського Л.В. у вчиненні кримінального правопорушення, обставини та події у кримінальному провадженні суперечать морально-етичним принципам, об’єктивно можуть поставити під сумнів безсторонність судді при здійсненні правосуддя та з огляду на міжнародні принципи, стандарти поведінки судді і норми національного законодавства значною мірою зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї.

З огляду на наведене, а також беручи до уваги співмірність між такими засадами, як незалежність та недоторканність судді, і наслідками тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, Вища рада правосуддя дійшла висновку про необхідність задоволення клопотання Генерального прокурора про відсторонення судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. від здійснення правосуддя.

Вища рада правосуддя на засіданні 14 грудня 2020 року ухвалила рішення тимчасово, до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження, відсторонити суддю Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Леоніда Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.